بارسلونا

کلوپ هواداران بارسلونا

پویول و مسی روند پیروزی های بارسا را حفظ کردند! (0-2)

كارلس پویول از نیمكت بلند شد تا اولین گل فصلش را به ثمر برساند و لیونل مسی نیز گل دوم را افزود تا بارسلونا برد مهمی برابر اشتوتگارت، در عصر سه شنبه بدست آورد.
در مصاف پر بار در استادیوم دایملر گوتلیب, حمله آبی و اناری ها در بهترین فرمش قرار داشت تا دو گل نیمه دوم برای بازدهی 100 درصد بارسا در لیگ قهرمانان این فصل كافی باشند.

میهمان باید در برابر كمی ترس در دقایق اولیه مقاومت می كرد و ویكتور والدس نتیجه بازی را بعد از رافائل شافر در سویی دیگر مساوی نگه داشت.


بازی از ابتدا سرعت خوبی داشت و تا دقایق پایانی نیز تحلیل نرفت و هردو تیم شانس های كافی برای باز كردن بازی پیش از گل اول داشتند. در دقیقه پنج رونالدینیو پاسی قطری به لیونل مسی در گوش راست داد و بعد از گریز به طرف كناره محوطه، توپ را برای دكو مهیا كرد كه شوت او نیز با برخورد به تیردروازه رافائل شافر به زمین بازگشت.

لحظاتی بعد رافا ماركز با بازگشت مصدومیت آشیلش رو به رو شد و جای خود را به كارلس پویول داد, او نیز بعد از جراحی اش در ژوئن، تنها چند روز پیش به میادین بازگشته است. آندرس اینیستا رابط مثلث هافبك بود. مرد هلندی ترجیح داده بود، تركیبی هجومی به جای جایگیزن كردن هافبك دفاعی سنتی به جای توره یحیی بچیند. رونالدینیو نیز به میادین بازگشته بود و خیلی پویا در نیمه اول نشان می داد و به روشنی انتظار بیشتری از ضربه ازاد دقیقه دوازدهم داشت كه بابت از دست دادن آن از فاصله 30 یاردی ابراز ناراحتی كرد.

اشتوتگارت نیز در حالت تهاجمی قرار داشت. كاكائو پیش از تغذیه شدن مسی توسط رونالدینیو كه در نهایت از فاصله ای كم توسط دروازه بان میزبان ناكام ماند، شانسش را از فاصله دور امتحان كرد.
آنری نیز به گلزنی نزدیك شده بود و شلیك داخل چارچوبش با واكنش شافر به بیرون رفت. گومز نیز تلاش دیگری داشت اما این بار توپ بدون خطر به بیرون رفت.
12 دقیقه پیش از پایان نیمه اول سانتر بوكا برابر دروازه به سر ماریو گومز رسید و بعد از ریباند این مهاجم فكر كرد كه گلزنی كرده است, او ضربه سر دوم را به گوشه پائین دروازه فرستاد كه والدس با واكنشی دیدنی توپ را متوقف كرد.

بازی پیچیده و با سرعت می شد و پیش بینی اینكه كدام طرف طلسم را می شكند، سخت بود. درست قبل از پايان نيمه اول بود که تيم میزبان موقعيت عالي بدست آورد، گومز در حالي که از تله آفسايد فرار کرده بود، شوت محکمي را به سمت زاويه بسته دروازه بارسا شليک کرد که والدس موفق به دفع کامل آن نشد و توپ به فارنرود رسيد که ضربه سر آرام او هم در آغوش ويکتور والدس جاي گرفت.

نيمه دوم با همان سرعت و جنب و جوش نيمه نخست شروع شد و این بازیکنان اشتوتگارت بودند که با دوندگی زیاد سعی در خلق موقعیت های متعدد داشتند.
اما باز هم این بارسلونا بود که در دقیقه 45 بر روی کرنر ارسالی توسط ژاوی و سپس ضربه سر رونالدینیو بر روی دروازه اشتوتگارت خطر جدی را بوجود آورد و سرانجام در یک رفت و برگشت کارلوس پویول توانست دروازه این تیم را باز کند. با وجود این گل، بارسا باز هم با بازی خوب خود به اشتوتگارت فشار می آورد و به دنبال گل های بیشتری بود.
آبی و اناری پوشان بارسا، همانند بازی با لوانته از انگیزه بالایی برخوردار بودند، با این تفاوت که این بار مقابل تیم قدرتمندتری صف آرایی کرده بودند.

پس به ثمر رسیدن گل اول، کارلوس پویول با مصدومیت روبرو شد و مجبور به ترک بازی شد. سیلوینیو به جای وی به بازی آمد تا به عنوان مدافع جلو زن چپ انجام وظیفه کند، به همین دلیل اریک آبیدال جای خود را به وی داد و در قلب خط دفاعی بجای پویول قرار گرفت.
در دقیقه 68 بارسا بار دیگر از روی حرکت ترکیبی مسی و آنری به گل رسید. آنری توپ را در گوشه محوطه جریمه نگاه داشت تا مسی برسد و سپس با یک بغل پا ساده دروازه ژرمن ها را برای بار دوم باز کند. دقایقی بعد این بار با همکاری آنری و دکو، مسی بار دیگر به توپ رسید و با یک ضربه دیدنی بار دیگر بصورت جدی دروازه تاسکی را تهدید کرد، اما این بار ناموفق بود. در دقایقی پایانی بازی که اشتوتگارت به دنبال به ثمر رساندن حداقل یک گل بود، این بویان کرکیچ بود که با فرار از تله آفساید می توانست گل سوم را هم به ثمر رساند اما در آخرین لحظه مدافع اشتوتگارت توپ او را از منطقه خطر دور کرد.
+ نوشته شده در  چهارشنبه یازدهم مهر 1386ساعت 4 بعد از ظهر  توسط احسان  | 

کرایوف: رونالدینهو عجله نکند!

وهان کرایوف ستاره سابق بارسلونا پافشاری کرد که رونالدینهو نباید برای بازگشت عجله کند، در عوض مدافع افسانه ای هلندی او را به تدریج به ترکیب اضافه می کند با تعویض...

یوهان کرایوف اظهار کرد که هنوز نقش بزرگی برای رونالدینهو در تیم بارسلونا وجود دارد، اما او نباید برای برگشت به ترکیب تیم عجله کند. مهاجم برزیلی با مصدومیت اش درگیر است و کمی دچار تاخیر شده است، اگرچه او الان آرزو دارد که به بازی سه شنبه شب در لیگ قهرمانان اروپا برسد.


کرایوف، به هر حال، نگران است که او به تدریج به تیم اضافه نشود، اگرچه جایگاه او از یک ستاره بالاتر است. «فصل طولانی و پرزحمت است، و باید جنگید، نه با یازده بازیکن بلکه به صورت یکپارچه و هماهنگ با تیم» بازیکنان اروپایی قرن چنین گفت.

در پایان، رونالدینهو باید مورد استفاده قرار گیرد، فقط در صورتی که او شایسته باشد. علاوه بر همه اینها، رونالدینهو یک ستاره است که همه مربی ها دوست دارند او را در اختیار داشته باشند.

در نبود رونالدینهو، آندرس اینستا حمله را به گونه ای که کرایوف آن را نقش «لادروپی» می نامد، آغاز می نماید که حرکت خوب و فضای مناسبی را برای سه مهاجم تیم ایجاد می کند.

در شرایطی که رونالدینهو می تواند برگردد، مهاجم ساموئل اتوو باید همچنان بیرون بماند.
+ نوشته شده در  چهارشنبه یازدهم مهر 1386ساعت 4 بعد از ظهر  توسط احسان  | 

برلوسکونی: بارسلونا هرگز رونالدینیو را نمی فروشد!

رئیس میلان سیلویو برلوسکنی تصدیق کرد که این غیر ممکن است که بشود با هر پولی رونالدینیو را از بارسلونا دور کرد. بازیکن برزیلی موضوع اصلی بحثهای رسانه ای در هفته های اخیر بوده است، با مدعیانی همچون میلان و چلسی که آماده اند تا این سوپر استار را به دست بیاورند.

بر طبق باورها رونالدینیو اختلافاتی با مربی باشگاه فرانک رویکارد پیدا کرده است و مشکلاتی درباره قراردادش دارد. رونی همچنین دو بازی اخیر باشگاه کاتالونیا در لیگ در مقابل سویا و زاراگوزا را از دست داد، که بر احتمال رفتن او افزوده بود.


به هر حال بعد از پیروزی با شکوه در مقابل زاراگوزا، بارسلونا طی اطلاعیه رسمی، اعلام کرد برنده جام جهانی 2002 هیچ جا نمی رود.
طبق خبر «در مقابل سیل اطلاعات و نظرات درباره غیبت بازیکن اول تیم رونالدینیو از دو بازی اخیر، بارسلونا سعی دارد تا روشن سازد که غیبت این بازیکن تنها به دلیل مصدومیت است. رونالدینیو نقش اساسی در برنامه ی اخیر تیم دارد، و به این دلیل، برنامه ای غیر از ادامه ی کار او در تیم اول وجود ندارد.»

به نظر می رسد برلوسکنی در آخر پذیرفته است که آرزوی او برای به دام انداختن رونالدینیو براای سنسیرو غیر ممکن است.
نخست وزیر سابق ایتالیا به روبرت مارونی گفته است. «رونالدینیو؟ بارسلونا هرگز او را نمی فروشد.»
+ نوشته شده در  چهارشنبه یازدهم مهر 1386ساعت 4 بعد از ظهر  توسط احسان  | 

پویول با قدرت تمام برگشت!

با بازگشت بعد از سه ماه بیرون از زمین، کارلوس پویول درمورد تیم احساس خوبی دارد و از عملکرد شخصی خود خشنود بود. احساسات او در تیم یگانه و انگیزه اش فقط اصلاح کردن است.

کالوس پویول تمام نیمه دوم را دربرابر حریف بارسا، لوانته، بازی کرد ، و هرچیزی که او خارج از بازی بدست آورد، مثبت بود. او گفت: «دیروز من احساس بزرگی داشتم. من با تیم تمرینات را برای چند روز اندک انجام می دادم و حالا من جز بازی در تیم به چه چیزی نیاز دارم.»


انگیزه

پویول پذیرفت و چشم هایش را در برابر همه چیز بست، در حالی که تحت درمان بود. او از حرکت و بازی کنار تیم احساس مثبتی دارد و نمی فهمد که چرا در این شرایط بحرانی انقدر فشار بر تیم تحمیل می شود. او افزود: «من شگفت زده هستم. ما فقط در شروع فصل دو بازی را مساوی کردیم، اما این ها اتفاق افتاده اند. آن که در تیم ببینیم که چگونه بایکدیگر همکاری وجود دارد و مشتاقانه کار می کنند، از اهمیت بیشتری برخوردار است. این بارسلونا است و انتقادات برای این تیم گاهی اوقات وجود دارد، اما این ها اتفاق افتاده اند. ما از آن نگهداری می کنیم، قدرتمندتر از همیشه، با هم تحمل می کنیم. این چیزی هست که ما انجام می دهیم.»

درباره تحمل کردن سه ماه خاموشی، بازیکن بین المللی اسپانیا گفت: «من از تماشای بازی خارج از زمین لذت نمی برم، اما من از تماشای تیم در خود آن لذت می برم.» او گفت:« من رفتارشان و سبک تک تک آن ها را دوست دارم.»

ستایش هم تیمی ها

پویول به خاطر تمام منتقدان که رونالدینهو را هدف گیری کردند، حیرت زده و گیج شده است. پویول درباره او، بازیکنی که تیم را رهبری می کند، توضیح می دهد. «رونالدینهو همواره احساس مسئولیت می کند. او همچنین در طول فصل تحت تاثیر مسی و بازیکن جدید یعنی آنری برای بدست آوردن فرصت درخشش قرار دارد.»

اما مصدومیت یایا توره خبر خوبی نبود. کاپیتان تیم گفت: «همه مصدومیت ها مهم هستند، و او خیلی خوب بازی می کند و ما امیدواریم که او بهبود یابد و به سرعت به تیم برگردد.» اما پویول می دانست که بازیکنان فراوان دیگری در تیم وجود دارند که کاملا توانا و آماده برای پوشش بارسا در نقش های محوری هستند.

کارلوس پویول این کنفرانس را با تشکر از همه کسانی که اورا به خاطر آن دوره سخت و بازگشت به تیم در مصدومیت جدی حمایت کردند، به پایان رساند. این ها شامل می شود: پزشک، بدنساز و مربی شایسته ای که همیشه هست و کاری خارق العاده را انجام می دهد.
+ نوشته شده در  چهارشنبه یازدهم مهر 1386ساعت 4 بعد از ظهر  توسط احسان  | 

رونالدینیو و ماركز به تیم بازگشتند!

رونالدینیو و ماركز به تیم برای مصاف لیگ قهرمانان با اشتوتگارت دعوت شده اند, اما توره یحیی بعد از متحمل شدن مصدومیتی كه او را برای چهار هفته خانه نشین كرده است، خط خورد.

رونالدینیو كه سه بازی آخر لیگ برابر سویا, رئال زاراگوزا و لوانته را از دست داده بود، حالا بازگشته است. بازگشت بازیكن برزیلی یعنی او پیكار لیگ قهرمانان را از دست نمی دهد, آخرین بازی او برای تیم نیز برابر لیون در اولین بازی این رقابت ها بود.


ماركز نیز بعد از ریكاوری كامل از مصدومیت تاندون آشیلش كه او را وادار به از دست دادن بازی برابر لوانته در عصر شنبه كر،د به تیم برای اردوی آلمان ملحق شده است. هردو بازیكن با باقی بازیكنان در زمین لاماسیا بدون مشكل تمرین كردند.

توره دور از میادین

بعد از اینكه آزمایش ها نشان دادند كه توره دچار پارگی در عضله پای چپش شده است، اخبار بدی مبنی بر دوره چهارهفته ای او از میادین منتشر شد و بنابراین او برابر اشتوتگارت بازی نخواهد كرد.

هافبك ساحل عاج, در كنار جیانلوكا زامبروتا, ساموئل اتوئو, ادمیلسون و گابی میلیتو در تمرینات یكشنبه حاضر نبودند. این یك جلسه سبك بود و بازیكنانی كه برابر لوانته ثابت بازی كردند، زودتر رفتند.

تیم

19 مرد تیم برای اردوی بازی برابر اشتوتگارت به این شرح هستند: والدس, خورخرا, سیلوینیو, آبیدال, پویول, میلیتو, اولگوئر, تورام, ماركز, ژاوی, اینیستا, دكو, رونالدینیو, گودیانسن, مارك كروساس, بوخان, جیوانی, مسی و آنری.

آزمایشات بیشتر برای میلیتو

گابی میلیتو بعد از احساس درد در عضله پای چپش نیازمند مداوا است و دستخوش آزمایشات و امتحان پزشكی در آلمان پیش از تصمیم گیری در مورد آمادگی اش برای بازی برابر اشتوتگارت در روز سه شنبه خواهد شد.
+ نوشته شده در  چهارشنبه یازدهم مهر 1386ساعت 4 بعد از ظهر  توسط احسان  | 

بارسلونا در تلاش براي ثبت رسمي قهرماني خود در سال ‪۱۹۳۷

باشگاه بارسلونا اسپانيا در تلاش است تا فدراسيون فوتبال اين كشور را متقاعد كند که مقام قهرماني اين كشور در رقابت‌هاي ليگ مديترانه در سال ‪۱۹۳۷‬ را به رسميت بشناسد. در اين سال با وجود شدت گرفتن جنگ هاي مدني در اسپانيا، رقابتهاي فوتبال هر چند نصف و نيمه، ادامه يافت و در سواحل شرقي كه عموما تحت كنترل جمهوري اسپانيا بود، مسابقات ليگ مديترانه برگزار شد.

اكنون باشگاه بارسلونا در تلاش است فدراسيون فوتبال اسپانيا اين عنوان قهرماني را رسما ثبت كرده و به آنها اعطا كند.


بعد از انتشار اين خبر كه باشگاه لوانته موفق شده قهرماني خود در رقابتهاي جام حذفي در همان سال را رسما ثبت كرده و جشن بگيرد، بارسلونا نيز درصدد دفاع از قهرماني خود برآمد. به نظر مي‌رسد خوان لاپورتا، رييس باشگاه نيز از اين اقدام حمايت كند.
جام حذفي كه لوانته قهرماني آن را به نام خود ثبت كرده،قرار بود ميني ليگي براي چهار تيم برتر رقابتهاي مديترانه باشد كه بارسلونا به عنوان قهرمان، يكي از شركت‌كننده ها بود.

اما بارسلونا ترجيح داد به جاي شركت در اين مسابقات عازم تور مكزيك و آمريكا شود و تيم‌هاي والنسيا، اسپانيول و خيرونا در جام حذفي رقابت كنند، سپس تيم لوانته به بقيه ملحق شد.

اكنون مديران باشگاه بارسلونا معتقدند به رسميت شناخته شدن قهرماني لوانته ثابت مي‌كند كه تيم قهرمان از شركت در دور مسابقات انصراف داده و لوانته جايگزين شده است.

«كارلز سانتاكانا» يكي از مورخان ورزشي در اين زمينه مي‌گويد: «كاملا واضح است كه اگر قرار است، يك رقابت ورزشي توسط فدراسيون فوتبال اسپانيا به رسميت شناخته شود، ساير رويدادها مثل ليگ مديترانه يا هر عنوان ديگري، بايد از اين امتياز برخوردار شوند. »

رقابتهاي ليگ مديترانه شامل هشت تيم بود كه به صورت ديدارهاي رفت و برگشت برگزار مي‌شد. بارسلونا با احتساب دو امتياز براي هر برد، با مجموع ‪۲۰‬ امتياز قهرمان شد.اسپانيول ‪ ۱۹‬امتياز و خيرونا و والنسيا هريك ‪۱۷‬ امتياز بدست آوردند.

لوانته ‪۱۶‬امتيازي شد، خيمناستيكو كه اكنون بخشي از لوانته ‌است، ‪۱۰‬ امتياز، خرانولرز ‪ ۸‬و اتلتيكو كاستلون ‪ ۵‬امتياز بدست آوردند.
+ نوشته شده در  چهارشنبه یازدهم مهر 1386ساعت 4 بعد از ظهر  توسط احسان  | 

لاپورتا و تیكی به شایعات رونالدینیو خاتمه دادند!

خوان لاپورتا تصریح كرد كه رونالدینیو فروشی نیست و تیكی بگرستین نیز بعد از مكالمه تلفنی طولانی با برادر ستاره برزیلی هرگونه مشكل را تكذیب كرده است. شایعاتی پیرامون آینده رونالدینیو در باشگاه با حرف هایی از شبگردی و نا آماده بودن و فرم پائین او بود, اما بارسا برای پایان دادن به همه داستان ها حركت كرد.

گفته می شد كه چلسی آماده است دستمزد زیادی به ستاره سابق PSG برای جذب او به استمفورد بریج پیشنهاد دهد و به بارسا نیز حدود 70 میلیون پوند بپردازد, اما لاپورتا به این پیشنهاد می خندد.


رئیس گفت: «هیچ مبلغی در جهان نمی تواند، رونالدینیو را از بارسلونا جدا كند. در یك كلام او برای فروش نیست. رونالدینیو در باشگاه خوشحال است و ما نیز خوشحالیم كه او اینجاست. او بازیكنی است كه كودكان می خواهند مثل او باشند و یكی از كارهایی كه در زمین می كند، نشان دادن همبستگی بارسا در جهان است.»

رونالدینیو دو بازی لیگی آخر آبی و اناری ها را از دست داده است و این موجب اختلافش با فرانك رایكارد شده است, اما این موضوع نیز توسط لاپورتا بی ارزش خوانده شده است.

«اگر او بازی نكرده است این به خاطر مصدومیتش بوده است.» او ادامه داد: «همین! اما ما امیدواریم كه او هفته بعد به میادین برگردد. ما همچنین امیدوارم و معتقدیم كه او دوباره بهترین بازیكن جهان می شود.»

وکیل و برادر بازیكن 27 ساله, روبرتو د اسیس، مهره كلیدی در هفته های اخیر به شمار می رود، چون او گفته است كه نقشه ای علیه رونالدینیو است. چنین اتهاماتی بدون جواب نمانده است و مدیرفنی بارسا وضعیت باشگاه را برای د اسیس شرح داده و گفته شده كه هرگونه مشكلی را برطرف كرده است.

در طی مكالمه تلفنی طولانی در مورد همه مباحث صحبت شده است و بگرستین میل باشگاه برای دیدن بازی مجدد رونالدینیو و بازگشتش به بهترینش را بیان كرده است. گفته می شود د اسیس این توضیحات را قبول كرده است و اكنون رابطه بارسا و این بازیكن دوباره خوب شده است.
+ نوشته شده در  چهارشنبه یازدهم مهر 1386ساعت 4 بعد از ظهر  توسط احسان  | 

مصدومیت ها اوقات رایكارد را تلخ كرده است!

مربی بارسلونا تصدیق كرد كه از نتیجه بدست آمده راضی است, اما مصدومیت ها مزه تلخی در دهان او به جای گذاشته اند. گابریل میلیتو و یحیی توره دچار مصدومیت شدند و تعویض شدند و هنوز معلوم نیست كه به بازی خارج از خانه سه شنبه برابر اشتوتگارت می رسند یا خیر.

با زامبروتایی كه یك ماه از میادین دور است, رافائل ماركز نامعلوم و ادمیلسون كه حداقل دو ماه دیگر تا بازگشتش باقیمانده, انتخاب های گرانبهای كمی باقیمانده اند.


فرانك رایكارد بدون هافبك های دفاعی و كاملا بدون پوشش در دفاع است - اولگوئر, پویول نیمه آماده, تورام, آبیدال, سیلوینیو تنها انتخاب های او هستند - مگر اینكه چندی از بازیكنان بتوانند به مرز آمادگی برسند.
رایكارد بعد از بازی گفت: «من از نتیجه راضی ام, اما ناراحت بابت مصدومیت ها. به هر حال, ما باید برای چنین ضررهایی آماده باشیم, زیرا آماده بودن همه بازیكنان همیشه ممكن نیست. ما بازیكن برای این پست ها داریم, البته هركدام شیوه بازی خود را دارند.»

بارسلونا همچنین كار كوتاه مدتی برای مصدومیت های رونالدینیو و ساموئل اتوئو انجام داده است, چیزی كه می توانست تیم را در میان مشكلات زیادی در فصل گذشته قرار بدهد.

برای صحبت در مورد خود بازی نیز مرد هلندی گفت: «در پایان, این یك برد آسان بود, البته در آغاز دشوار بود تا زمانی كه گل اول را به ثمر رساندیم. آن ها هیچ فضایی به ما ندادند, اما بعد از گل, بازی برای ما باز شد و ما توانستیم راحت تر بازی كنیم. آنری بازی بزرگی داشت, اما تبریك گفتن به همه تیم مهم است.»

میلیتو و توره یكشنبه صبح تحت بررسی قرار خواهند گرفت تا مدت مصدومیتشان به ترتیب مشخص شود.
+ نوشته شده در  چهارشنبه یازدهم مهر 1386ساعت 4 بعد از ظهر  توسط احسان  | 

اگر ما همین طور بازی کنیم، پیروز خواهیم شد!

فرانک رایکارد نتوانست خوشحالی خود را در مورد ارتقاء تیم از هر لحاظ در سه بازی آخر، مخفی کند. در این سه بازی بارسا به سه برد خانگی قاطع دست یافت که جای هیچ سخنی را برای هیچ منتقدی باقی نگذاشت.

بردهایی در برابر لیون، سویا و زاراگوزا که در فاصله یک هفته انجام شد، روحیه آبی اناری ها را بازگرداند و شاهکار تیم تحسین همگان را به همراه داشت. از جمله سخن مربی هلندی که گفته است: «تیم در ترتیب و شرایط خوبی قرار دارد.» او گفت: «نتایج و همچنین رفتار و بازی تیم دگرگون شده و همچنین تیم جذاب و دیدنی بازی می کند، اما مهم تر از همه دیدن پویایی و خلاقیت یکپارچه و کار و تلاش سخت از سوی بازیکنان است. اگر ما این رویه را ادامه بدهیم، اکثر بازی های پیش رو را خواهیم برد.»


بازگشت پویول

کارلوس پویول برای اولین بار در این فصل در تیم بارسلونا ظاهر می شود و رایکارد برای کاپیتان تیم خوشحال است. فرانک رایکارد در این باره می گوید: «از اینکه او گفته می تواند دوباره بازی کند، خیلی خوشحال هستم. بازی تمرینی او با جوانان خوب پیش رفت و او هیچ مشکلی ندارد. او برای برگشت و بازی آماده هست.»
از فرانک رایکارد سوال شد که آیا پویول خواهد توانست تیم را در آخر هفته همراهی کند، که او جواب داد: «این بستگی دارد به اینکه ما چقدر به حضور پویول نیاز داریم. برای مثال: اینیستا یک هافبک است که قابلیت حمله دارد و همچنین بسیار باهوش است که می تواند در گوش راست، چپ و پشت مهاجمان بازی کند. او در این زمینه یک بازیکن بزرگ و متمایز است.»

مارکز و رونالدینهو

رافائل مارکز، رونالدینیو ، جیانلوکا زامبروتا و سانتی ازکوئرو همگی در روز شنبه در مقابل لوانته از تیم خارج هستند. رایکارد ابتدای سخنانش از رونالدینهو می گوید: «او خیلی سرزنده و با نشاط است، هر چند که او نیازمند بهبود از این مصدومیت می باشد تا بتواند به گروه ملحق شود.»
مارکز، بعد از اینکه دچار آسیب دیدگی از ناحیه تاندون آشیل پای راست خود در وسط هفته شد، اندکی درد دارد و گفته شده هیچ ریسکی در مورد او انجام نخواهد شد.

آخر هفته

بعد از دو برد آخرشان در بازی های لالیگا، بارسا برای جستجوی اولین پیروزی خارج از خانه خود در مسابقات این فصل می رود. با نگاهی به نتایج مساوی در برابر دو تیم ریسینگ و اوساسونا، رایکارد در این مورد توضیح می دهد: «ما نقایصی داشتیم. من دنبال بهانه نیستم، اما هر دو آن بازی ها بعد از وقفه های بین المللی قرار گرفته بودند. بازی آخر هفته به دلیل ادامه حرکت رو به جلو، برای ما از اهمیت بالایی بر خوردار است.» لوانته شاید در جدول تیم آخر باشد، اما مربی آبی اناری ها نمی تواند قبول کند که در این موقع از فصل، قدرت تیمی آشکار باشد و شما نمی توانید گمان کنید که این بازی آسانی است.
او گفت: «تمام رقیبان ما برایمان قابل احترام هستند. ما با فکری صحیح به آنجا می رویم و اگر سخت و با کیفیت کار کنیم، خواهیم توانست نتیجه متفاوتی را رقم بزنیم. اما این بازی آسانی برای ما نیست.»

قدرت و استحکام توره

رایکارد بعد از گرفتن کارت زرد یایا توره درپی تراکم و فشردگی رقابت با ماتوزالم در بازی وسط هفته، از او حمایت کرد. بازیکن برزیلی که اداره تیم را بر عهده داشت، به مدت دو ماه به دلیل آسیب دیدگی رباط زانو از میادین دور خواهد بود، اما مربی بارسا در مورد یایا توره توضیح می دهد: «توره نمی تواند به مصدومیت بازیکنان نگاه کند. او حرکت می کند برای توپ. و همچنین او قدرتمند است و توانایی بالایی در درگیری های درون زمین دارد که همین عامل او را از دیگر بازیکنان متمایز می کند. او یک بازیکن سرعتی و تاکتیکی خیلی خوب است.»

خوشی بوسیله آنری

با فقط یک گل در شش بازی رسمی در این دوره، تیری آنری می خواهد با نظم بیشتر و شادی به سوی هدفش حرکت کند. با این وجود رایکارد ناراحت نیست و می گوید: «من از او راضی هستم، چون به سختی برای تیمش کار می کند.» رایکارد ادامه داد که عمیق تر نگاه می کند و به او فرصت می دهد و معتقد است که این موضوع را فقط زمان می تواند حل کند. با یک تاثیر ساده او یک گل را برای مسی آماده کرد (در برابر رئال زاراگوزا).
«فیزیک بدنی او پیشرفت کرده و در دقایق پایانی در برابر زاراگوزا او یک موقعیت بزرگ داشت. او باید یاد بگیرد که دوباره توپ را دوست داشته باشد. من خوشحالم به خاطر اینکه آنری توانایی پیشرفت کردن را دارد.»

مسی طلائی

فرانک رایکارد معتقد هست که لیونل مسی سزاوار دریافت عنوان معتبر توپ طلای اروپا است. مربی هلندی در باره توپ طلا و مسی می گوید: «او لایق این عنوان است. مسی کارهایی انجام می دهد که معمولا نمی شود آن ها را دید. او خیلی ساده بازی می کند. او خیلی سریع است، او توانایی بالایی در دریبل و شوت زدن دارد و او یک تمام کننده بزرگ است. برای ما او یک مدعی و برنده احتمالی هست. او یک لذت در بازی است.»
+ نوشته شده در  چهارشنبه یازدهم مهر 1386ساعت 4 بعد از ظهر  توسط احسان  | 

6 گل در 6 بازی آغازین

بارسلونا با گلزنی بیش از 6 بازیکن در 6 بازی رسمی اخیر خود پیشاپیش نشان داده است که دراین فصل به صورت تیمی بازی می کند.

این گلها همچنین از نقاط مختلف زمین به ثمر رسیده اند، به وسیله مدافعین، هافبک ها و مهاجمین که کمک کرده است ،در هفته های آغازین فصل بدون شکست باقی بماند. رونالدینیو، تیری آنری، رافا مارکز، اندرس اینیستا و لیونل مسی همگی اسم خود را در لیست گلزنان قرار داده اند واین لیست قطعا رشد خواهد کرد.


مسی صدر را در اختیار دارد

با 6 گل زده، مسی بیشترین تاثیر را داشته تا نام خود را در بین بهترین گلزنان لیگ اسپانیا قرار دهد. بازیکن اتلتیکو سرجیو آگورو، بازیکن ویارئال گیوسپ روسی، بازیکن سویا فردریک کانوته و بازیکن رئال مادرید اشنایدر نیز هر یک 4 گل را به ثمر رسانده اند. مسی با زدن یکی از سه گل در بازی مقابل لیون هفته پیش در لیگ قهرمانان نیز گلزنی کرده است.

دو تازه وارد

دو بازیکن که در تابستان به تیم پیوسته اند، اولین گل خود را با گلزنی تیری آنری در لیگ قهرمانان در مقابل لیون و گلزنی یحیی توره در بازی مقابل اتلتیکو مادرید در لیگ به ثمر رسانده اند.

جایگاه یکسان

دو بازیکن گلزن دیگر تیم رونالدینیو و آندرس اینیستا هستند. به طور عجیبی، هر 2 بازیکن گل های خود را در شرایطی زده اند که در جایگاه یکسان در سمت چپ 3 یار خط حمله بازی می کرده اند. بازیکن برزیلی 2 گل خود را در مقابل اتلتیکو مادرید یه ثمر رسانده است، در حالی که آندرس اینیستا در مقابل رئال زاراگوزا در روز چهارشنبه گلزنی کرده است.

بعد از 9 ماه

از میان بازیکنان، رافا مارکز شاید غیر عادی ترین فرد باشد، از آنجایی که او از ژانویه برای بارسلونا گلزنی نکرده بود. بازیکن مکزیکی جلو آمد تا چهارمین گل خانگی در مقابل زاراگوزا در اواسط هفته را به ثمر برساند.

14 بازیکن فصل قبل

در فصل گذشته، بارسا 14 بازیکن مختلف داشت که برای تیم گلزنی کردند. کارلس پویول، رافا مارکز، ژاوی، ایدور گودیانسن، لودویک ژولی، ساموئل اتوو، رونالدینیو، جیانلوکا زامبروتا، جیو ون برونکهورست، سانتی ازکوئرو، لیو مسی، دکو، خاویر ساویولا و آندرس اینیستا همگی گلزنی کردند.
+ نوشته شده در  چهارشنبه یازدهم مهر 1386ساعت 4 بعد از ظهر  توسط احسان  | 

100 بازی برای دكو

دكو صدمین بازی لیگش را برای بارسلونا برابر رئال زاراگوزا در روز چهارشنبه انجام داد, او امروز گفت كه رویایش ادامه بازی و بردن مقام های قهرمانی برای بارسا است.

او كه در برنامه Zona Mixta در تلویزیون بارسا صحبت می كرد, گفت: «من سه فصل خوب با بردهای مختلف را داشتم, دو بار در لیگ و یك بار در لیگ قهرمانان و حالا می خواهم به بازی كردن و قهرمانی ادامه دهم. این رویای من است, امسال یا هر سال دیگر.»


خوشحال در بارسا

«100 بازی برای بازیكن در چنین باشگاهی همیشه مهم است. برای من جشن گرفتن این اتفاق با بازی ای مثل بازی سه روز پیش افتخار است. ما خیلی سرتر بودیم اما زدن گل زودهنگام مهم بود. سپس آن ها بازی را به تساوی كشاندند اما ما به خوبی واكنش نشان دادیم.»

او گفت: «بردها به ما اعتماد به نفس و آرامش بیشتری می دهند و من فكر می كنم مهم ترین چیز برای ما ادامه به بهتر شدن و بهتر بازی كردن است. ما در استحكام دفاع و بازی سریع پیشرفت می كنیم. این آینده ما را تضمین می كند.»

مسی و رونالدینیو

او همچنین هم تیمی هایش را تحسین كرد و از مسی آغاز كرد. دكو گفت: «او در فرم بسیار خوبی قرار دارد اما برای كسانی كه هرروز با او هستند، تعجبی در كار نیست, گرچه یك نكته این است كه بدانی چه كاری می توانی انجام دهی, اما نكته دیگر این است كه آن را در زمین انجام دهی.»

ملی پوش پرتغالی سپس به سراغ رونالدینیو رفت. او گفت: «رونالدینیو تاریخ را در بارسا رقم زده است; او تاریخ باشگاه را تغییر داد و فقط به خاطر همین شایسته احترام است. او بهترین بازیكن جهان بود و با كمی تلاش می تواند همچنان باشد.»

خوشحال از هواداران

دكو همیشه می خواهد از لذت های بازی برای حاضرین در نیوكمپ قدردانی كند. او می داند كه برای قهرمان شدن خوب بازی كردن در خانه مهم است. «هواداران كسانی هستند كه بیشترین اطلاع را از فوتبال دارند. احساس اهمیت و احترام چنین هواداران مصری، همیشه افتخار است. این چیزی است كه هیچ وقت فراموش نمی شود.»
+ نوشته شده در  شنبه هفتم مهر 1386ساعت 4 بعد از ظهر  توسط احسان  | 

پویول به تیم بازگشت!

کارلوس پویول برای اولین بار در این فصل به بارسا بازگشت، در حالی که مارکز و زامبروتا به دلیل مصدومیت از تیم بیرون هستند.
کاپیتان پویول سه ماه بعد از تحمل جراحی به تیم برگشت و با صلاح دید مربی تیم را در سفر آخر هفته به لوانته همراهی می کند. گودیانسن و کروساز چهره های جدید دیگری در تیم هستند. این گروه سه نفری یعنی پویول، گودیانسن و کروساز از جمله بازیکنانی هستند که به لوانته سفر می کنند، در حالی که مارکز و زامبروتا وسط هفته از ترکیب خارج شدند و ازکوئه رو به دلیل فنی از ترکیب خارج شده است. رونالدینهو ، اتوو و ادمیلسون همچنان در مصدومیت هستند.


مارکز ریسک نمی کند

مارکز به خاطر ادامه احساس دردی که از بازی مقابل زاراگوزا در روز چهارشنبه در ناحیه تاندوم آشیل پای راست خود باقی مانده، نمی تواند جمعه صبح در نیوکمپ تمرین کند. انجمن پزشکی تیم صلاح می داند که مارکز برای احتیاط و پیشگیری از تشدید جراحت، نباید جمعه صبح در تمرینات شرکت کند و گفته شده که مربی تیم نباید هیچ ریسکی در مورد او انجام دهد.

رونالدینهو در حال برگشت

رونالدینهو همچنان به تنهایی تمرینات را در لاماسیا ادامه می دهد و نگاهش به غلبه بر کشیدگی تکراری پایش می باشد که باعث از دست دادن بازی های بزرگی مثل سویا و ساراگوزا شد.
+ نوشته شده در  شنبه هفتم مهر 1386ساعت 4 بعد از ظهر  توسط احسان  | 

ژاوی: «این بارسایی است که ما می خواهیم.»

ژاوی هرناندز احساس می کند که بارسا بعد از برد قاطعانه برابر زاراگوزا به دوران اوج خودش بازگشته است. هافبک بارسا در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که تیم راه حل برد های قهرمانانه را دوباره پیدا کرده است.

ژاوی هرناندز گفته است که: «سبک بازی، آمادگی بدنی و مهم تر از همه اینها، روحیه وقتی که ما به میدان گام می گذاریم، دلیل های فرم خوب و نتیجه ی خوب ما است. ما از دقیقه ی اول جنگنده بازی می کنیم و این روش را ادامه می دهیم و این ما را عالی خواهد کرد. این بارسایی است که همه ی ما می خواهیم و در مقابل زاراگوزا هم هواداران و هم بازیکنان این روند را حفظ کردند.»


انرژی برای برد

درباره پیروزی در بازی ها، ژاوی می گوید که این هدف نیرو بخش است که به تیم کمک می کند تا بعد از چند بازی که غافل گیر شدند، اعتماد به نفس خود را باز یابد.
«مساوی هایی که برابر سانتاندر و اوساسونا بدست آمد، بر روحیه ی تیم تأثیر گذار بود. وقتی که نتیجه های خوب بدست آمدند، یک انرژی مثبت به تیم وارد شد و هدف ما و روحیه ما پیشرفت کرد. وقتی نتیجه ها خوب هستند، ما اعتماد به نفس بیشتری پیدا خواهیم کرد.»

مسی ستاره

ژاوی بر فرم فوق العاده لئو مسی تأکید کرد. او 5 گل در بازی های رسمی این فصل به ثمر رسانده است، که 4 گل را در لیگ شامل می شود، اینها او را آقای گل تیم کرده است. «او بازی های خارق العاده ای را انجام داد، او گل می زند، بازی شگفت انگیزی دارد و در خدمت تیم است. او یک استعداد مادر زادی دارد که او را همزمان با سرعتش غیر قابل مهار می سازد. او استعداد طبیعی دارد و به عنوان یک فوتبالیست در بارسا دارد به کمال می رسد. به نظر من او در بهترین باشگاه برای به نمایش گذاشتن توانایی هایش است. اگر او همچنان این گونه ادامه دهد، هیچ حد و مرزی برای این بازیکن نیست.»

هواداران عجیب نبودند

طبق معمول، ژاوی از هواداران به دلیل حمایت وفادارانه تشکر کرد. «طرفداران نیوکمپ باهوش و وفادار بودند، در عین حال همچنین به شدت از تیم انتظار داشتند. اگر تیم دلایلی برای تشویق به هواداران بدهد، با نشان دادن روحیه بالا، تلاش و از خود گذشتگی، آن ها همیشه از ما حمایت خواهند کرد. کاری که برای رونالدینیو انجام دادند، زیبا بود. شاید او در بهترین فرم خود نباشد و این برای مردم مهم است که او را حمایت کنند. او بازیکن خیلی مهمی برای ما است و تیم به او احتیاج دارد. او به شدت حمایت خواهد شد و من مطمئنم که او این حمایت ها را پاسخ خواهد داد.»

پویول بهترین مدافع در جهان است

ژاوی اشاره می کند که پویول کاملا آماده است تا به طور عادی تمرین کند. در حال حاضر مشکل این است، با وجود این که میلیتو و مارکز به خوبی در قلب دفاع بازی می کنند، او برای بازگشت به تیم تلاش می کند. «پویول یک دفاع کامل است. او به اندازه کافی برای بازی در هر جای دفاع خوب است. من فکر می کنم که او بهترین مدافع در جهان است و همینطور یک بازیکن مهم برای ما. مارکز و میلیتو واقعا خوب بازی می کنند، اما جا برای همه هست، چون فصل طولانی است و ما در هر سه روز یک بازی داریم.»
+ نوشته شده در  شنبه هفتم مهر 1386ساعت 4 بعد از ظهر  توسط احسان  | 

بارسا اولین تیم در لیست FIFPro

10 بازیکن بارسلونا در جمع 55 بازیکن لیست سومین FIFPro منتخب جهانی قرار دارند، یک بازیکن بیشتر از قهرمان جام قهرمانان اروپا آس میلان. اتحادیه بین المللی فوتبال حرفه ای (FIFPro) اعلام كرد که کاندیدا در روز چهارشنبه از بین 45000 بازیکن در 42 سازمان در کل جهان انتخاب خواهند شد.

از آنجایی که انتخابات با توجه به عملکرد بازیکنان در طول مسابقه های فصل 2006-07 برگزار می شود، بارسا 8 بازیکن را برای فصل قبل دارد و 2 بازیکن دیگر که در تابستان رسیدند نیز، جزو آن ها می شوند.


کارلس پویول، ژاوی هرناندز، جیانلوکا زامبروتا، دکو، لیو مسی، ساموئل اتوو و رونالدینیو به همراه اریک آبیدال و تیری آنری در بین اسامی حضور دارند.
در بین 55 بازیکنی که اسامی آن ها انتخاب شده است، تقریبا تمام آنها در اسپانیا، انگلیس و ایتالیا در فصل گذشته بازی کردند، 20 بازیکن از لیگ برتر انگلیس ، لالیگا با 17 بازیکن و سری آ با 15 بازیکن.

درحالی که بارسا رسما اول است با 10 بازیکن، میلان در حقیقت 9 بازیکن در بین اسامی دارد که تمام آنها در بازی مقابل لیورپول در لیگ قهرمانان که منجر به قهرمانی آنها شد، بازی کردند.

نتیجه ی پایانی در 5 اکتبر 2007 اعلام خواهد شد.

دروازبانان: جیانلوجی بوفون (ایتالیا/یوونتوس)، ایکر کاسیاس (اسپانیا/رئال مادرید)، پتر چک (جمهوری چک/چلسی)، نلسن د جسوس سیلوا "دیدا" (برزیل/ آس میلان)، ادوین وندر سار (هلند/منچستر یونایتد)

مدافع: اریک آبیدال، دنیل آلوز، روبرتو آیالا، فابیو کاناوارو، روبرتو کارلوس، جیمی کرگر، ریکاردو کاروالیو، کریستین چیوو، اشلی کول، ریو فردیناند، فیلیپ لام، لوسیو، پائولو مالدینی، مارکو ماتراتزی، الساندرو نستا، کارلس پویول، سرجیو راموس، جان تری، نامانجی ویدیک، جیانلوکا زامبروتا.

هافبک: دیوید بکام، دکو، مایکل اسین، جنارو گتوزو، استیون جرارد، آندرس اینیستا، ریکاردو کاکا، فرانک لمپارد، کلود ماکه له له، آندرا پیرلو، خوان رومن ریکلمه، کریستیانو رونالدو، پول اسکولز، کلارنس سیدورف، ژاوی.

مهاجم: دیمیتار برباتوو، دیدیر دروگبا، ساموئل اتوو، تیری آنری، زلاتان ایبراهیمویچ، فیلیپو اینزاگی، لیونل مسی، رود ون نیستلروی، رونالدینیو، رونالدو، وین رونی، کارَلوس توز، لوکا تونی، فرانچسکو توتی،دیوید ویلا.
+ نوشته شده در  شنبه هفتم مهر 1386ساعت 4 بعد از ظهر  توسط احسان  | 

قالبتان را خودتان طراحی کنید

سلام دوستان امروز میخوام یه ترفند بهتون یاد بدم که به دردتون میخوره

کد های قالبتون رو از قسمت ویرایش قالب کپی کنید و در یک Note Pad کپی کنید و همین طور در قسمت  پست مطلب جدید بر روی گزینه <HTML> کلیک کنید حالا کد های مورد نظرتون رو Paste کنید و دوباره بر روی گزینه <HTML> کلیک کنید حالا قالب وبلاگتون رو مشاهده میکنید هر تغییری که خواستید در قالب بدهید

حالا دوباره بر روی <HTML> کلیک کنید و مـیبینید که کد هـایـتان کمی فرق کرده حالا از  جایی که کلمه <html> یعنی اول کد های قالب وبلاگ تا جایی که نوشته </style> (البته بعد از این کلمه در خط پایین بایـد هـمـان کد هـای قالــب شما در قسمـت پست مطلب جدید باشد) حالا از کـلمه <html> تـا کلـمه </style> را کپی کرده وقبل از قسمت <script  language="javascript"> بچسبانید (Paste) کنید

حالا نوبت به آخر قالب میرسه از قسمت </html> به سمت بالا کپی کنید تا قسمت نوشته </table> حالا تمامی کد را کپی کرده و در قسمت ویرایش قالب تمامی کد های موجود را ویرایش قالب وبلاگ خودتان کپی کنید

+ نوشته شده در  جمعه ششم مهر 1386ساعت 1 بعد از ظهر  توسط احسان  | 

گزارش کامل بازی بارسا و زاراگوزا (4-1)

لیونل مسی باری دیگر در فرم برجسته ای قرار داشت و دو گل برای كمك به بارسا برای برد مهم برابر رئال زاراگوزا به ثمر رساند.

بعد از غلبه بر لیون و سویا درخانه طی روزهای گذشته, یاران فرانك رایكارد به سه برد از سه بازی با نمایش فوق العاده نیمه اول كه نشان از بالا رفتن اعتماد به نفس تیم می داد، دست یافتند. رئال زاراگوزا با تركیبی هجومی برای برد وارد زمین شد, اما میهمان نتوانست از عهده موج های حمله متوالی میزبانشان برآید. كار در 45 دقیقه اول تمام شد، چرا كه بارسا هر چهار گلش را پیش از وقت استراحت بین دو نیمه به ثمر رساند, البته می توانستند برتری شان را افزایش نیز بدهند. سزار در فرم خوبی قرار نداشت كه بتواند جلوی خوردن گل های خارج از خانه تیمش را بگیرد.


مسی بازهم كارش را انجام داد

در دقیقه چهارم, مسی از سد فرانسلینو ماتوزالم و فرانسیسكو پاون گذشت و شوت بیرون محوطه اش از كنار تیرك به بیرون رفت. تنها 60 ثانیه بعد طلسم شكست شد و چه كسی بهتر از مسی! مسی از نیمه زاراگوزا توپ را صاحب شد و با ناكام گذاشتن جناح چپ حریف توپ را به گوشه محوطه پاس داد كه دكو موقعیت را از دست داد, اما آنری توانست روی توپ اثر بگذارد و آن را برای بازیكن آرژانتینی بسازد و او نیز توپ را به گوشه دروازه فرستاد و بارسا را پیش انداخت.

گل در هردو سو

خط حمله ویكتور فرناندز جواب داد و زاراگوزا در دقیقه نهم بازی را به تساوی كشاند, اندكی بعد نیز میلیتو تیر دروازه را به لرزه درآورد. پابلو آیمار توپ را در گوشه محوطه دریافت كرد و آن را به راستش جایی كه آلبرتو توپ را به گوشه دروازه فرستاد. میهمان وقت بسیار كمی برای جشن گرفتن گل تساوی اش داشت، چراكه بار دیگر عقب افتاد. مسی از راست نفوذ كرد و توپ را به بیرون پاس داد, ماركز از رو توپ پرید و دكو كنترل توپ را بدست آورد و آن را برای مسی مهیا ساخت, او نیز كه بدنبال گل دومش در این بازی بود، توپ را از سزار رد كرد و بارسا را باردیگر پیش انداخت.

رونالدینیو در یادها

در دقیقه سیزدهم, آنری نگاه به اضافه كردن نامش به جمع گلزنان بازی داشت, اما بعد از گذشتن از سرجیو برای ایجاد فضا برای شوت توسط سزار ناكام ماند. رونالدینیو در بازی حضور نداشت, اما نام بازیكن برزیلی توسط هواداران خوانده می شد تا یادآوری كنند كه علی رغم بازی خوبی كه برابر دیدگانشان انجام می شود، آن ها اسطوره برزیلی شان را فراموش نكرده اند. بازی جیانلوكا زامبروتا بسیار كوتاه بود، چرا كه او لنگان لنگان بازی را در دقیقه 20 ترك كرد و جای خود را به اولگوئر پرساس داد. این تغییر، تب پیكار را تغییر نداد و بارسا برای زدن گل های بیشتر رو به جلو كار می كرد.

تمام كردن كار

دو دقیقه بعد بارسا برتری اش را افزایش داد, دكو توپ را به مسی رساند و مسی كار مورد علاقه اش را كرد و توپ را در محوطه برای ملی پوش پرتغالی پاس داد و او نیز توپ را برای اینیستا مهیا كرد و او نیز از فاصله ای كم برای میزبان گلزنی كرد. این روال ادامه داشت و شش دقیقه پیش از پایان نیمه اول دكو به موقعیتی طلائی پشت پا زد. او وارد محوطه شد و باردیگر توسط مسی انتخاب شد, اما هافبك بارسا در برابر دروازه توپ را به بیرون زد. زاراگوزا باید برای سوت پایان نیمه اول صبر می كرد, اما آن ها باید یك گل دیگر نیز پیش از فرار برای پناه بردن به رختكن می خوردند. در دقیقه 46 دكو ضربه آزاد را از بالای دیواره دفاعی رد كرد و سزار دفعی فوق العاده انجام داد و توپ را با كف دستش به تیر زد. دروازبان زاراگوزا حیرت زده نشان می داد، چرا كه توپ به طور مهربانانه ای در برابر دروازه اش فرود آمد و ماركز كار راحتی برای به ثمر رساندن گل چهارم بارسا از فاصله ای كم داشت.

به دنبال پنجمی

نیمه دوم فرصت های زیادی برای بالا بردن هیجان بازی داشت و گرچه روند بازی كمی افت كرد, همچنان ترافیك یك طرفه ای وجود داشت و آبی و اناری ها باری دیگر از همه انتخاب های هجومی شان برای زدن گل پنجم استفاده كردند. دكو و مسی بازهم همكاری خوبی داشتند و با حركتی كه بازیكن آرژانتینی با حركت رو به جلویش توپ را از دكو پس گرفت و ضربه چیپی زد كه توپ از بالای سر سزار رد شد و روی سقف دروازه فرود آمد.

آنری بدشانس

دكو در دقیقه 73 تعویض شد و مورد ستایش و استقبال جمعیت حاضر در ورزشگاه قرار گرفت و راه را برای جیوانی دوس سانتوس باز كرد. مسی نیز اندكی بعد راه هافبك پرتغالی را دنبال كرد و بویان كرچیچ به میدان معرفی شد. آنری به دنبال گلزنی بود و مرد فرانسوی سه شانس در دقایق پایانی داشت, اما در همه فرصت ها توسط سزار ناكام ماند. گرچه گل پنجمی زده نشد, اما بارسا نشان داد كه به بهترین فرمش بازگشته است و صحبت هایی كه از مشكلات در اوایل فصل می شد، را پشت سر گذاشته است.

گل ها

1-0 مسی (دقیقه 5)
1-1 زاپاتر (دقیقه 9)
2-1 مسی (دقیقه 10)
3-1 اینیستا (دقیقه 22)
4-1 ماركز (دقیقه 45)

+ نوشته شده در  پنجشنبه پنجم مهر 1386ساعت 1 بعد از ظهر  توسط احسان  | 

فوستر: «ما می خواهیم بهترین استادیوم جهان را بسازیم.»

نورمن فوستر دعوت برای بازسازی نیوکمپ را پذیرفت و آن را برای نیاز های قرن 21 تغییر خواهد داد، در حالی که به طرح اصلی آن احترام می گذارد. این معمار درباره ی این پروژه با احساس و تعهد کامل توضیح می دهد.

در یک مصاحبه ی انحصاری با www.fcbarcelona.cat و barca tv، نورمن فوستر درباره اوضاع و اهداف این پروژه صحبت کرد.


نظر شما درباره ی نیوکمپ کنونی چیست؟

من معتقدم که استادیوم یک ساختمان با شکوه است و این انگیزش ما برای طرحمان است. این یک بنای 50 ساله است و اگر چه نیازهای آن در طول 1957 تا کنون بر طرف شده است اما مدت زمان زیادی از آن موقع گذشته است. محتوا تغییر می کند اما ما به این ساختمان احترام می گذاریم. ما هیچ چیز را خراب نمی کنیم. ما آن را بزرگ تر خواهیم کرد. این یک ساختمان با شکوه است و فضای شگفت انگیزی دارد، بنابر این در یک راه مشخص ما تلاش خواهیم کرد و فضای آن را اضافه خواهیم کرد. ما فضا را رو به بالا افزایش می دهیم و یک سقف برای حفاظت از تماشاچیان خواهیم گذاشت. اما سقف متحرک است و اجازه می دهد تا نور خورشید نیز بتابد.

چرا شما این پروژه را به نمایش گذاشتید؟

چگونه ممکن است یک معمار نخواهد که رقابت کند؟ بارسا یک سازمان است، یک شانس فوق العاده. بنابراین ما درباره انجام این پروژه بسیار مشتاق و هیجان زده بودیم، و این عالی است که ما در آخر موفق شدیم.

چگونه هدفتان را برای نیوکمپ بیان می کنید؟

اگر من بخواهم آن را با کلام بیان کنم تا حدودی پیچیده می شود. این استادیوم با طرفداران خو گرفته است، بنابراین ما آن را بزرگ تر خواهیم کرد. ما از آن الهام گرفته ایم، با آن کاسه نامتقارن زیبا، بالا تر به سمت مشرق. ما تمام آنرا نگه خواهیم داشت، ما آن را بزرگتر خواهیم کرد، یک سقف می گذاریم و وسایل آن را ارتقا می دهیم. برای رفتن به قسمت های بالاتر شما می توانید از پله برقی استفاده کنید، این برای افرادی که ناتوانی جسمی دارند، تطبیق داده شده است، ما وسایل را به وسایلی که مناسب نیاز های امروز و آینده است ارتقا خواهیم داد. ما می خواهیم بهترین استادیومی که در دنیا وجود خواهد داشت را بسازیم و سپس آن را با موزاییک می پو شانیم، با نمایی از گائودی. اما نقشه ی آن نما متفاوت خواهد بود، بسیار رنگی تر، با رنگ های باشگاه و کاتالونیا. این به بنا اجازه می دهد تا نفس بکشد. و این یک ساختمان بومی و مسئول خواهد بود: جمع آوری آب باران، ذخیره ی انرژی، استفاده از تهویه های طبیعی. این یک مکان خوبی برای ماندن خواهد شد.

ایده شما برای طراحی چیست؟

ایده فدراسیون بارسلونا است، خود استادیوم به تنهایی، این معماری است، این تاریخ است، این شهرت است، این شهر است، کاتالونیا، رنگ ها، شکل ها ... بعضی از این موضوعات تعیین شده است، و بقیه در تجربه های این بنا وجود دارد. این ها ایده های من هستند.

این استادیوم به صورت یکپارچه در محیط شهری قرار دارد، بدون حفاظی که آن را از خیابان ها جدا کند...

این بر حسب اطرافیان آن محل متناسب است. شما باید به خاطر داشته باشید که این بسیار فوق العاده است که این تغییر شکل و تغییرات بدون بسته شدن استادیوم انجام می شود، باز نگه داشتن آن و اجازه دادن انجام بازی ها، بدون داربست، بدون جرثقیل، این زیاده کاری نیست، این احترام به اهالی است و این برای همسایگان اهمیت دارد.

چرا شما درباره ی تغییرات بین روح و جسم گفتید؟

فرهنگ فوتبال در واقع یک «روش زندگی است». این یک اشتیاق است، این از احساس اصلی غرور در کاتالان، که در این شهر وجود دارد، جدا نشدنی است. شعار ‘Més que un club’ (فراتر از یک باشگاه) یک اصل است. این آن روح معنوی است که من از آن سخن گفتم. صداها، رنگها، فریاد ها، بو ها ... اما همه ی این ها یک ارزش فیزیکی خاصی دارند، شما باید به راحتی بنشینید، این باید یک تجربه خوب باشد، شما باید از شرایط آب و هوایی در امان بمانید، هیچ چیزی نباید مانع دید شما باشد. بنابراین به طرقی ما باید وسایل استادیوم را ارتقا دهیم، در حالی که به سبک معماری آن توجه می کنیم و از آن الهام می گیریم. ما باید به گذشته توجه داشته باشیم اما این بنا برای آینده است، بنابراین از این جهت این یک استادیوم مدرن است.

چگونه شما ارزیابی می کنید که عملیات ساختمانی فعالیت های معمولی استادیوم را تحت تاثبر قرار نمی دهد؟

ما از تاثیر گذاری بر فعالیت های عمومی استادیوم جلوگیری خواهیم کرد و از تحقیقات وسیع خود با سازنده ها استفاده می کنیم، با استفاده از کار کردن با یک سری از متخصصان، با مهندسین، برای به کارگیری روشی که نیازی به داربست، یا جرثقیل نداشته باشد، بنابراین بازسازی می تواند در طول فصل ادامه پیدا کند. به صورت جادویی، استادیوم شروع به تغییر شکل خواهد کرد. این بنا هرگز خالی نشده است، بنابراین هر زمان که مسابقه ای وجود دارد، تماشاگران می توانند پیشرفت کار را در پروژه را ببینند و نهایتا، در لحظه آخر، آنچه که قدیمی است و آنچه جدید است، سرانجام به یکدیگر می پیوندد.

عملیات مشترک با برج کالسرولا

نیوکمپ اولین کار نورمن فوستر در بارسلونا نخواهد بود. او همچنین برج کالسرولا، که در چشم انداز کوهستانهای شهر قرار دارد، طراحی کرده است. با توجه به گفته های فوستر هر دو بنا ویژگی های مشترکی دارند: «همجواری استادیوم و برج کلسرولا بسیار عالی است. این نیز جالب است که، به هر طریقی، هر دو آنها ظریف هستند، استفاده از کابل ها بسیار سخت است. برج کالسرولا در قسمت افقی بسیار حساس است، بنابراین کابل هایی که از آن محافظت می کنند، تقریبا نامرئی هستند. ما از اصول مشابهی استفاده خواهیم کرد، فلسفه ای مشابه با استادیوم. کابل ها تقریبا ناپدید می شوند.»
+ نوشته شده در  پنجشنبه پنجم مهر 1386ساعت 1 بعد از ظهر  توسط احسان  | 

تنها یك تغییر: ازكوئه رو به جای گودیانسن

ازكوئه رو تنها بازیكن اضافه شده به تیم برای اردوی زاراگوزا است. بازیكن باسكی برای جای ایدور گودیانسن خط خورده می آید, در حالی كه رونالدینیو مصدوم بازی دیگری را از دست می دهد.

فرانك رایكارد 18 بازیكن را برای بازی چهارشنبه شب لیگ در زاراگوزا معرفی كرده است (22:00, تلویزیون بارسا و PPV). او تیمی تقریبا برابر با تیمی كه با سویا روبه رو شد، را با خود می برد, به جز اینكه اینبار گودیانسن به جای سانتی ازكوئه رو باید از بازی دور بماند.


رونالدینیو همچنان بیرون

غیر از گودیانسن, رونالدینیو نیز اردوی زاراگوزا را از دست خواهد داد. بازیكن برزیلی همچنان از ماهیچه كشیده شده پای راستش رنج می برد. او در ادامه برنامه ریكاوری اش امروز صبح در لاماسیا و بعد از ظهر در نوكمپ تمرین كرد.
روز سه شنبه, فرانك رایكارد آخرین جلسه تمرینی را پیش از فرستادن بازیكنانش به پایتخت آراگونس برگزار كرد. این جلسه پشت درهای بسته در مینی استادی برگزار شد.

تیم

اسامی كامل تیم به این شرح است: والدس, خورخه را, آنری, ژاوی, زامبروتا, اینیستا, آبیدال, اولگوئر, ماركز, دكو, توره, تورام, سیلوینیو, میلیتو, مسی, ازكوئه رو, جیوانی و بویان.
+ نوشته شده در  پنجشنبه پنجم مهر 1386ساعت 1 بعد از ظهر  توسط احسان  | 

تست تمرین برای رونالدینیو

بازیكن برزیلی برای ارزیابی وضعیت مصدومیت پایش به چمن نیوكمپ پای گذاشت. رونالدینیو به همراه مربی بدنسازش ساعت 6:00 در نوكمپ حاضر شد و برای 30 دقیقه تمرین كرد.
این جلسه كوتاه برای راه رفتن بازیكن روی پاهای خودش طراحی شده بود و آز آنجایی كه این بازیكن سعی می كند، هرچه زودتر آماده شود، تستی برای دیدن نتیجه كار بود.


فعالیت های مختلف

رونالدینیو بازی اول هفته برابر سویا را از دست داد و به اردوی وسط هفته در زاراگوزا نیز نخواهد پیوست. جلسه انفرادی او بر حركات هماهنگی و دویدن در سرعت های مختلف با تمركز ویژه به راهی كه بدن او حمایت می شود، متمركز شده بود.

بازیكن برزیلی همچنین چند كار با توپ نیز انجام داد, گرچه این كار در كمترین میزان ممكن انجام شد و به هیچ وجه خیلی شدید - به خاطر ترس از برانگیختن آسیب دیدگی های دیگر - نبود.

هواداران حمایتشان را نشان دادند

برای توریست هایی كه از تور نیوكمپ لذت می بردند، پیدا كردن شانسی برای دیدن یكی از بهترین بازیكن های جهان، در حال فعالیت هیجان زیادی داشت. جمعیت زیادی برای دیدن تمرین بازیكن برزیلی جمع شده بودند و برای نشان دادن حمایتشان نام او را صدا می زدند. ستاره بارسا, آماده تر از همیشه برای تصدیق وفاداری بارسا است. او با حرکت مخصوصش (surfers gesture) به خوبی واكنش نشان داد.
+ نوشته شده در  پنجشنبه پنجم مهر 1386ساعت 1 بعد از ظهر  توسط احسان  | 

جلسه ریكاوری سبك

تیم بزرگسالان بعد از پیروزی برابر سویا جلسه تمرینی سبكی را یكشنبه صبح پشت سر گذاشت. رونالدینیو كه به خاطر مشكل ساق پایش تحت درمان است، با گروه تمرین نكرد.

زمانی برای آرام نشستن به خاطر پیروزی شنبه برابر سویا نبود، چرا كه بازی بعدی لیگ، چهارشنبه برابر زاراگوزا در نیوكمپ خواهد بود. جلسه دیروز ساعت 11 صبح آغاز شد و تمركزش - مثل همیشه بعد از بازی ها - بر ریكاوری ماهیچه های خسته بود.


اویر به همراه تیم اول

دروازبان تیم ب بارسا, اویر اولازابال, به بازیكنان بزرگسال برای تمرین روز یكشنبه پیوست. بازیكن باسكی كه در پیروزی 3-2 تیم ب بارسا در روز شنبه شركت داشت, با تیم بزرگسالان دوشنبه نیز تمرین كرد.
بازیكنان با فعالیت های گرم كردن آغاز كردند و با كار كنترل توپ, غیر از زامبروتا كه به دویدن پرداخت، ادامه دادند. پویول بعد از گرم كردن به صورت انفرادی، هنگام تمرین های كنترل توپ به گروه پیوست.

رونالدینیو تحت مراقبت

رونالدینیو تنها بازیكنی بود كه در زمین های تمرینی لاماسیا حضور نیافت. بازیكن برزیلی كه بازی برابر سویا را از دست داد, با ماهیچه ساق پای راستش مشكل دارد و تحت مداوای ویژه قرار دارد.

حلقه تمرینی

بعد از تمرین های كنترل توپ, توره یحیی به رختكن بازگشت درحالی كه باقی بازیكنان - به علاوه خود فرانك رایكارد - چند تمرین حلقه ای متمركز بر سرعت انجام دادند. بازیكنانی كه در بازی برابر سویا شركت كردند، به رختكن بازگشتند، درحالی كه باقی بازیكنان با تمرین این بار با توپ ادامه دادند.

بازی تمرینی

در پایان, بازیكنانی كه در تركیب ثابت دیدار برابر سویا حضور نداشتند، بازی تمرینی برگزار كردند. یك طرف شامل بوخان, سیلوینیو, پویول, گودیانسن و والدس و دیگر شامل تورام, اولگوئر, جیوانی, خورخه را و ازكوئه رو می شد. ضمنا اویر اولازابال جداگانه با مربی دروازبان ها، خوان كارلوس اونزو، كار كرد.

آنری كودكان را سرگرم كرد

وقتی بازیكنانی كه در تركیب ثابت حضور داشتند، به رختكن بازگشتند, تیری آنری برای بازی با چندی از بچه های بازیكنان كه جلسه را همراهی می كردند، باقی ماند. مهاجم فرانسوی زمان بیشتری برای كار با كودكان خشنود صرف كرد.
+ نوشته شده در  پنجشنبه پنجم مهر 1386ساعت 1 بعد از ظهر  توسط احسان  | 

دی اسیس: «رونالدینیو هیچ مشکلی با بارسا ندارد.»

برادر رونالدینیو این خبر را که فوق ستاره بارسا به خاطر وجود مشکل با یکی از اعضای باشگاه در ترکیب بازی با سویا نبود، تکذیب کرد. روبرتو دی اسیس، کسی که مدیر برنامه های این بازیکن است، شایعات مبنی بر وجود اختلاف بین فرانک رایکارد یا کادر فنی و رونالدینیو و همینطور اصرار آنان بر مصدوم بودن رونی را رد کرد.

رسانه های اسپانیایی گفته بودند که مهاجم برزیلی به دلیل بیرون رفتن در شب و زیر پا گذاشتن مقررات خاموشی باشگاه قبل از بازی تنبیه شده بود.


در حالی که بارسا رسما توضیح داده بود که رونالدینیو یک مصدومیت عضلانی دارد و برادر او به شدت هر گونه دلیل دیگری برای از دست دادن بازی را رد می کند.
دی اسیس به ایستگاه رادیویی RAC 1 گفت: «او یکی از بازیکنانی است که حداقل مصدومیت را داشت و وقتی یک نفر بازی های زیادی را بازی کند، باید مراقب باشد. ما وجدان آرامی داریم به دلیل این که هرگز کاری نمی کنیم که چهره ی باشگاه را خدشه دار کند.»

«این ها چیزهایی هستند که از یک گوش وارد و از گوش دیگر خارج می شوند و نشان می دهد هر کسی که این چیز ها را گفته اطلاعی از بازی ندارد. او رو به بهبودی است. رونی همیشه تنها هدفش بهترین بودن برای باشگاه و تیم است، اگر چه فصل قبل آن ها هیچ جامی را نبردند.»

دی اسیس سپس توضیح می دهد که رونالدینیو چند سفر با مسافت طولانی برای خدمت به آن ها را تحمل کرد، که تور پیش فصل بارسا به خاور دور و مسابقه دوستانه ی برزیل در استرالیا را شامل می شود.

او توضیح داد: «بازیکنان هم انسان هستند و سفر های مختلف در چند هفته ی اخیر بر روی آنان اثر می گذارد.»
رونالدینیو یکی از قربانیان شروع آرام بارسا در فصل بود، اما برادر او قبول می کند که دلیل این کشورش است.

او توضیح می دهد: «این مشکل برای همه ی تیم است، اگر چه بدیهی است که او بهای بالاتری را به خاطر کسی که هست خواهد پرداخت.»

در آخر، دی اسیس توضیح داد که رونالدینیو از دیدن شادی پس از گل برابر سویا که لیونل مسی انجام داد، خوشحال شد، وقتی که او با علامت رونالدینیو که تکان دادن انگشت و شصت است، جشن گرفت.
او اضافه کرد: «این دوستی تیم را نشان داد.»
+ نوشته شده در  پنجشنبه پنجم مهر 1386ساعت 1 بعد از ظهر  توسط احسان  | 

رایکارد از فرم مسی در حیرت است!

ربی بارسلونا فرانک رایکارد می پذیرد که او از حالتی که لیونل مسی دارد، در حیرت است. او همچنین یحیی توره را به خاطر نظم تاکتیکی اش تحسین کرد.

«من از شیوه ای که مسی به یاد دوستش بود، در خوشحالی پس از گلش تقدیر می کنم.» مربی صحبت را با این جمله شروع کرد، درباره ی اینکه لیونل تصمیم گرفت تا با شیوه رونالدینیو خوشحالی گلش را نشان دهد.


«ما اتحاد عمیقمان را نشان دادیم، چون زمانی که گل می زنید، شما معمولا فقط درباره خوشحالی بعد از آن فکر می کنید. برای تصمیم گیری سریع این چیزی بود که من دوست داشتم.»
«او در سطح بالایی بازی می کرد، او به طور شگفت آوری در فرم خوبی است.»

او درباره ی نتیجه به تنهایی، گفت: «ما پیروز شدیم، و این یک نتیجه ی مهم بود که به ما کمک کرد، یک حریف مهم را پشت سر بگذاریم.»

او تاکید کرد که او از غیبت رونالدینی «بسیار آسوده است» و صادقانه درباره ی این بازیکن گفت که به دلیلی غیر از مصدومیت در بازی شرکت نکرده است.

در آخر، او صحبت های بزرگی درباره یحیی توره انجام داد، کسی که بسیاری عقیده دارند که حلقه گمشده ی بارسا در خط میانی بوده است، او به دکو، ژاوی و اینیستا اجازه می دهد تا خود را نشان دهند.

رایکارد گفت: «او شیوه ی تاکتیکی بسیار خوبی دارد. او در بازی بسیار هشیار است، او شرایط را برای بازیکنان خلاق تیم مقابل سخت می کند.»
+ نوشته شده در  پنجشنبه پنجم مهر 1386ساعت 1 بعد از ظهر  توسط احسان  | 

مسی در سالگرد تأسیس نیوکمپ درخشید

بارسا پنجاهمین سالگرد تأسیس نیوکمپ را با مغلوب کردن دو بر یک سویا و با دو گل لئو مسی جشن رفت، کسی که با پاهایش یک کیفیت فوق العاده را نشان می دهد.

نیوکمپ از نمایش متقاعد کننده از سوی بارسا در پنجاهمین سالگرد تأسیسش لذت برد، اگر چه برتری آن ها تا دقیقه 73 که مرد اول میدان، لیونل مسی از داخل محوطه ی جریمه یک ضربه ی قیچی زد، پاداشی نداشت. 4 دقیقه بعد دومین گل از روی نقطه ی پنالتی که با خطا بر روی جیوانی بدست آمده بود، به ثمر رسید. سپس کانوته با ربودن توپ یک گل تسلی بخش برای سویا به ثمر رساند، اما مسی امتیاز ها را برای بارسا تضمین کرده بود.


مسی از ابتدا هشیار بود

مسی از همان ابتدا بازیکنی که او را مهار کرده بود، را ناکام گذاشت، دفاع عقب سویا عذاب آور بود. بارسا فشار را با بازی اینیستا به جای رونالدینیوی مصدوم وارد می آورد و در طرف دیگر مسی و دکو به دنبال راهی برای ایجاد شکاف در دفاع سویا بودند. بارسا همچنین هرگونه امکان تغذیه مهاجمان حریف را با فشار آوردن به خط میانی آن ها از بین برد.

حکم فرمایی بارسا

سویا جلوتر آمد، با تنها موقعیت خود در نیمه اول وقتی که دراگوتینویچ یک سانتر برای سر زن خودشان رناتو انجام داد. بارسا پیشروی را رها نکرد و به حکم فرمایی و حمله ادامه داد. یایا توره با توپ گیری در دقیقه ی 30 یک شوت روانه دروازه کرد و همچنین دکو در دقیقه ی 43 شانس خود را امتحان کرد، که فقط با فاصله ی زیادی از دروازه عبور کرد، اما هنوز گلی به ثمر نرسیده بود.

بارسا یک قدم جلوتر

مردان رایکارد در آغاز نیمه دوم حتی بیشتر پیشروی کردند و سویا با تکل های سنگین به مبارزه با آن می پرداخت که در نتیجه ی آن هم دراگوتینویچ و پولسن کارت زرد گرفتند. تیم ابتدا به سرعت با پاس کاری و ایجاد مثلث های پیچیده به منطقه ی خطر نزدیک می شد، اما نتیجه ی نهایی به آسانی قابل دسترس نبود.

آنری بار دیگر تلاشش را کرد

به دنبال ضربه ی کرنر که در دقیقه ی 57 به دست آمد، مارکز برای سر زنی به جلو آمد، اما تلاش او همانند رناتو در نیمه اول بی ثمر ماند. سپس در دقیقه ی 70، جیوانی، آنری را صاحب یک موقعیت تک به تک کرد. مرد فرانسوی ابتدا توپ را عالی کنترل کرد، اما تلاش او با عکس العمل سریع دروازبان همراه بود.

حملات مسی

سر انجام، بارسا پاداشش را وقتی گرفت که آنری یک پاس را برای مسی مهیا کرد و او نیز بعد از کنترل، توپ را با یک ضربه قیچی وارد دروازه کرد و نیوکمپ از شادی منفجر شد. این تمام کارهای مسی نبود و کمتر از 5 دقیقه بعد از این که او با یک ضربه ی پنالتی حساب کار را دو بر صفر کرد، موقعیت این را داشت که هت تریک کند. وقتی که او با یک حرکت زیبا صاحب موقعیت شد، تنها پالوپ بود که توانست تلاش او را بی ثمر کند.

گل تسلی بخش

کمی سردرگمی در دفاع بارسا در وقت اضافه به کانوته یک موقعیت گل داد که او از آن استفاده کرد، اما چیزی برای تهدید برد سزاوارانه در پنجاهمین سال تأسیس نیوکمپ وجود نداشت.

گل ها

1–0 مسی (73)
2–0 مسی (77) (پنالتی)
2–1 کانوته (90)
+ نوشته شده در  پنجشنبه پنجم مهر 1386ساعت 1 بعد از ظهر  توسط احسان  | 

بردی ارزشمند (2-1)

لحظاتی قبل بارسلونا موفق شد در ورزشگاه نیوکمپ با حساب 2 بر 1 تیم سخت کوش سویا را از پیش رو بردارد تا گام مهمی را به سوی قهرمانی برداشته باشد. در این دیدار یک طرفه که بارسا کاملا توپ و میدان را در اختیار داشت، فرصت های بی شماری با بی دقتی مهاجمان و به خصوص تیری آنری که یک موقعیت تک به تک کامل را از دست داد، بی نتیجه ماند.

در اواخر بازی در حالی که بارسا سراسر حمله بود، اوله گوئر به بازی آمد و مطابق انتظار نویدبخش تیم حریف شد. لحظاتی بعد سویا موفق شد توسط کانوته یکی از گلهای خورده را جبران کند.


دو گل بارسا را در این دیدار، لیونل مسی به ثمر رساند که دومی از روی ضربه پنالتی ای بود که از روی حرکت جیووانی دوس سانتوس، بازیکن تعویضی که به جای ژاوی وارد زمین شده بود، بدست آمد. در غیاب رونالدینیو، به نظر می رسید که باید آنری زننده پنالتی باشد، اما مسی پشت توپ ایستاد و دومین گل خود و بارسا را به ثمر رساند.
پس از ثبت گل، بارسا چندین موقعیت خوب گلزنی دیگر داشت که با بی دقتی از دست رفت و در لحظات پایانی سویا توسط کانوته موفق شد به یکی از گلها پاسخ دهد، که البته سودی برایش نداشت.
بارسا با دومین برد پیاپی خود برابر یک تیم بزرگ دیگر، به خوبی نشان داد که در راه بازگشت به روزهای درخشان خود قرار دارد.
+ نوشته شده در  پنجشنبه پنجم مهر 1386ساعت 1 بعد از ظهر  توسط احسان  | 

لیون اولین قربانی بود!

آخرین پرده بارسا در چمپیونز لیگ فصل قبل، بازی برگشت در مقابل لیورپول بود، دیداری که با نتیجه یک بر صفر به سود کاتالان ها به پایان رسید اما در مجموع دو بازی رفت و برگشت این پسران آنفیلد بودند که به مرحله بعد صعود کردند. از آن شب تا شب بازی با لیون، بارسلونا دو جام دیگر را از دست داد تا اینکه در فصل نوین با اندیشه هایی متفاوت و مردانی متمایز وارد میدان شود.

سه بازی آنان در لالیگا خود نشان دهنده آن است که بارسا در فصل جدید حتی با ورود انری مشکل گلزنی دارد اما در عوض تا به امروز گل هایی از جنس «گل مفت» نخورده اند.


به بازی مقابل لیون برمی گردیم، تیمی که در شش فصل اخیر قهرمان بلامنازع لیگ فرانسه بوده و علی رغم اینکه فصل جدید را خوب شروع نکرده اما باز هم کسی در تکرار سریال قهرمانی آنان شک به دلش راه نمی دهد. بارسا نسبت به فصل قبل چهار تغییر را در ترکیب خود می دید که سه تن از آنان مردان اصلی زمین خودی هستند و تنها آنری فوروارد و فرد هجوم آورنده محسوب می شود.
ترکیب مارکز بعلاوه میلیتو، آرامش خاصی به هسته دفاعی آنان داده بود، اریک ابیدال در جناح چپ، دومین مرد تازه وارد محسوب می شد و در جناح راست زامبروتا حضور داشت.

اما اساسی ترین تغییر در پاشنه آشیل این تیم بود، جایی که یحیی توره مرکز ثقل این تیم محسوب می شود. او درست در جایی مشغول به بازی شد که در چند فصل گذشته از آن ناحیه به شدت دچار تزلزل بودند، توره با جنگدنگی خود تمامی توپ های سرگردان را از میانه زمین جمع می کرد و با قدرت بالای بدنی و دیدی عالی یکی از عوال اصلی حفظ میانه میدان به سود شاگردان ریکارد بود.
اگر بخواهیم اصلی ترین فرق بارسا را با تیم سال گذشته بگوئیم، به طور حتم باید انگشتمان را به روی اسم یحیی بگذاریم. بازی دلنشین و خارق العاده او در مقابل اینتر هنوز در یادمان است، هافبک دفاعی جدید بارسلونا اگر در فصل جاری چند بار دیگر چنین نمایشی را ارائه کند، آن وقت فوتبال آنان کامل ترین نمایش میدان سبز خواهد شد.

مسی مثل همیشه آماده و مهار نشدنی بود، درست برعکس رونالدینیو که در دومین بازی پی درپی، فرانک را مجاب به تعویض نمود، شاید این بار هم بهانه نزدیکی بازی در برابر سویا عامل چنین حرکتی باشد اما نه... اینیستا بعد از ورودش و آن پاس گلی که به مسی داد، ثابت کرد این تعویض چه کمک شایانی به حرکت رو به جلوی بارسا کرد. تنها تازه واردی که نتوانسته انتظارات را بر آاورده کند، تیری آنری است. او بعد از جدایی از همسرش، گویی هنوز مشکلات روحی روانی خود را مرتفع نساخته، کندی و جا ماندن در تله آفساید اتفاقی بود که در شب بازی با لیون به دفعات متعدد حادث شد، درست مثل همان نمایش ناامید کننده در مقابل ایتالیا در ورزشگاه سن سیرو.

شماره 14 نیوکمپ با همه این اوصاف یک هواخواه تمام عیار به نام سرمربی را پشت سر خود می بیند، چرا که ریکارد او را هرگز تعویض نکرد و آن قدر به او زمان داد تا سرانجام اولین گل رسمی خود را در خلعت تیم جدید به ثمر برساند.
اما حتی بعد از آن گل که حاصل یک ریباند بود، کسی چندان به آینده این «افسانه آرسنالی» امیدوار نشد، چون فعلا حرکات او با سرعت بارسا کوک نیست، درست برعکس اتوو که در حالت سکون استارت های فوق العاده ای می زند و با جایگیری صحیح خود، دست هم بازی هایش را برای دادن پاس نهایی باز نگه می دارد، ولی آنری این ویژگی ها را در چهارمین بازی خود همچنان بروز نداد.
برای شمردن صحنه هایی که او در آفساید جا می ماند و یا اینکه نمی دانست کی و کجا پاس بدهد و یا بگیرد، دیگر باید به چرتکه پناه می بردیم، چون حسابش از انگشتان دو دست خارج شده بود!

بارسا با سه گل لیون را در هم می شکند اما بیشتر از آنکه این بازی قدرت هجومی آنان را به رخ بکشد، حواس بیننده را به دفاع مستحکم و تقریبا کم اشتباه خود جلب می کرد. اریک ابیدال جناح چپ را با یک تابلو بزرگ «ورود ممنوع» بیمه کرده و میلیتو طوری بازی می کرد که هیچ کس در طول نود دقیقه جای خالی پویول را حس نکرد. راستی دوس سانتوز را فراموش نکنید، چرا که در همان چند دقیقه نشان داد در صورت کوک نشدن آنری، بارسا باز هم هیچ کم و کسری نخواهد داشت.
و این اولین گام تیمی بود که فصل گذشته همه داشته ها و زیبائی هایش را به خاطر نداشتن همین خریدهای امروزی مفت می فروخت، ولی زدن سه گل به لیون و نخوردن گل بشارت بارسایی متفاوت را داد.
با این شرایط انان چه چیزی برای قهرمانی کم دارند؟
+ نوشته شده در  یکشنبه یکم مهر 1386ساعت 3 بعد از ظهر  توسط احسان  | 

شروعی شیرین و شیرینی شروع (3-0)

بارسا اولین بازی اروپایی لیگ قهرمانان خود را در حالی به پایان رساند که با برد قاطعانه 3-0 جایی برای نارضایتی کسی جز تیم مقابل باقی نگذاشت. این پیروزی در حالی بدست آمد که بارسلونا در 3 بازی خود در لیگ، تنها موفق به زدن 3 گل شده بود و چنین بردی بسیار برای افزایش روحیه بازیکنان الزامی به نظر می رسید.

از شروع بازی، آبی و اناری ها حمله و لیونی ها دفاع پیشه کردند تا بدانند شب آسانی را در نیوکمپ نخواهند گذراند.


گل مسی را مدافع لیون به ثمر رساند

موقعیت با حرکت مسی از سمت چپ شروع شد و با پاس کاری میان او و رونالدینهو ادامه یافت تا در نهایت با پاس رونالدینیو، مسی ضربه آخرش را بزند که پس از برخورد با کلرک درون دروازه لیون جای گرفت تا گل به نام مدافع لیون ثبت شود.

احتیاط لیون

پس از به ثمر رسیدن اولین گل بارسا به وسیله کلرک، او سعی در جبران این خطا داشت و هنگامی که رونالدینیو توپ را به پشت خط دفاعی لیون فرستاد و موقعیت برای مسی فراهم آمد با قرار دادن خود جلوی مسیر توپ و جلوگیری از گل شدن ضربه مسی، تا حدی اشتباهش را برای هوادارانش کمرنگ کرد. مارکز و میلیتو گویی شب آرامی در پیش داشتند و نیازی به نگرانی نداشتند.

راه گشایی مربی

در نیمه دومه آنری و دکو موقعیت هایی پدید آوردند که با مهار دروازه بان لیون بی ثمر ماند. در این نیمه فرانک ریکارد رونالدینیو نه چندان آماده را بر خلاف انتظار بیرون کشید، و اینیستا را به جای او به بازی فرستاد تا شاید خلاقیت او راهگشا باشد. در ده دقیقه پایانی بازی درست همین اتفاق افتاد و با حرکت اینیستا روی پاس دکو و ضربه دقیق لئو مسی، گل دوم بارسا را در دقیقه 82 شکل داد تا مسی حسرت از دست دادن موقعیت قبلش را فراموش کند.

شیرینی شروع

در ادامه تعویض طلایی دیگر ریکارد، جیووانی دوس سانتوس، فرصتی عالی را ایجاد کرد تا آنری که بیم تعویضش در دقایق آخر وجود داشت، پاسخ اعتماد مربی را بدهد و با این گل مقدار زیادی از بار انتقادهای ناشی از گل نزدن او کاسته شود و شیرینی اولین گل برای بارسا را در اولین بازی اروپایی اش با بارسا تجربه کند.

آبی و اناری های جوان

بارسا در این بازی 3 پدیده زیر 20 سال را در ترکیب خود جای داد. لئو مسی، که گل اول را ساخته و پرداخته کرد تا تنها چیزی که مدافع و دروازه بان لیون تغییر می دهند، نام زننده گل باشد و گل دوم را نیز با پاسخ به حرکت زیبای اینیستا به ثمر رساند. جیوانی دوس سانتوس که شاید با گل نکردن موقعیت مسلمش شانس را در اختیار آنری قرار داده بود تا از زیر فشار ناشی از گل نزدن بیرون بیاید و بویان کرکیچ که آخرین لحظات را در بازی با حملاتی گذراند تا جوان ترین بازیکن میدان باشد. جیوانی و بوخان اولین بازی لیگ قهرمانان خود را گذراندند تا مجموعه ای از شروع های شیرین برای آبی و اناری ها شکل گیرد.

تحلیل نهایی

گرچه بارسا همانند قبل بازی روان و هماهنگی را ارائه نداد، اما این مطلب را می توان به هماهنگ نشدن کامل ترکیب این تیم نسبت داد. در این میان نکته امیدوار کننده وضعیت خوب خط دفاع است که در 4 بازی تنها 1 گل دریافت کرده است. در مورد خط حمله، با وجود این که آمار تا اینجای کار به خوبی سالهای گذشته نیست، اما به نظر می رسید با هماهنگی بیشتر بازیکنان، اوضاع بهتر از این خواهد بود.
+ نوشته شده در  یکشنبه یکم مهر 1386ساعت 3 بعد از ظهر  توسط احسان  | 

تندیس جهانی

پروژه فاستر نوكمپ را تبدیل به مرجع جهانی معماری می كند.
بعد از 50 سال خاطرات شگفت انگیز, نیوكمپ خوشبینانه به آینده می نگرد. موسسه معماری كه در جهان معروف است, فاستر و شركا, وظیفه عوض كردن شكل استادیوم براساس عقاید اولیه فرانسسك میتیجانز را بر عهده گرفته است. نوسازی استادیوم به نوبه خود تكه ای زیبا از معماری به شمار می رود و مشخصا مرجع جهانی معماری در قرن بیست و یكم خواهد شد.


براساس اطلاعاتی كه امروز منتشر شد, همه ساخت و ساز، فضای كاملا تعریف شده با ظاهر بیرونی یكدست را شامل خواهد شد. از فضاهای اضافی و امكانات هم برای استفاده و هم برای زیبایی استفاده خواهد شد.
وقتی عوض كردن شكل استادیوم كامل شد, میهمانان از استادیومی نوسازی شده با تصویر بی همتا و ممتاز از بارسلونا كه كاملا در میراث معماری شهر جای خواهد گرفت، لذت خواهند برد.

از خیابان همانند داخل, استادیومی خیلی مدرن را شاهد خواهید بود, با مناطق خدماتی وسیع و پله های برقی كه تماشاگران را به طبقات بالاتر خواهد برد.


 
  

 
 


 
    
  

  
  
+ نوشته شده در  یکشنبه یکم مهر 1386ساعت 3 بعد از ظهر  توسط احسان  | 

خبر بد برای بارسا؛ رونالدینیو بازی برابر سویا را از دست داد!

رونالدینیو مصاف امشب برابر سویا را به دلیل مشکلی در ماهیچه ساق پای راستش، از دست داد و فرانک ریکارد را با ترکیبی 18 نفره تنها گذاشت.

رونالدینیو با دلیل مصدومیت ماهیچه ساق پایش، از بازی شنبه شب برابر سویا در نیوکمپ کنار گذاشته شده است.


بنابر اطلاعیه پزشکی اعلام شده از سوی باشگاه: «این بازیکن دوره تمرینی جمعه را با ناراحتی ناشی از کشیدگی ماهیچه ساق پای راستش به پایان رساند، و این مشکل امروز هم ادامه یافته است. بازیکن برزیلی از بازی برابر سویا بیرون می ماند و در طی روزهای بعد ما خواهیم دید که آیا این مشکل به او اجازه حضور در بازیهای پیش رو را خواهد داد یا نه.»

با رونالدینیویی که اکنون از ترکیب خارج شده است، فرانک ریکارد از 19 نامی که جمعه برای رویارویی با سویا اعلام کرد، تنها 18 بازیکن را در اختیار دارد.
+ نوشته شده در  یکشنبه یکم مهر 1386ساعت 3 بعد از ظهر  توسط احسان  | 

حمایت بارسلونا آنری را تحت تأثیر قرار داد

تیری آنری از هواداران بارسلونا به خاطر تمام حمایت هایشان، به ویژه بعد از به ثمر رساندن اولین گل رسمی اش برای باشگاه در برابر لیون، تشکر کرد.
مهاجم بارسلونا تیری آنری احساس خود را بعد از به ثمر رساندن اولین گل رسمی اش برای بارسا توضیح داد.

او گفت: «من احساس خیلی خوبی دارم، اگرچه چیزی که واقعا مهم بود، در حقیقت برد تیم بود. من خیلی خوشحالم که در نیوکمپ و در مقابل هواداران گل زدم. بعد از تلاش بسیار در بازی های دیگر، در نهایت من موفق شدم گل بزنم.»


تحسین هواداران

آنری همچنین گفت که: «هواداران همیشه با من خوب برخورد کرده اند. حقیقت این است، من هواداران بارسا را خیلی دوست دارم.»
هواداران اطلاع دارند که او از زمانی که به باشگاه آمده تمام تلاشش را کرده است، و آنری ادعا می کند: «من همیشه صد در صد توانم را در تمام بازی ها استفاده کرده ام، من همیشه این گونه بازی می کنم.»

مسی و رونالدینیو

آنری درباره دو نفر از هم تیمی هایش هم صحبت کرد، رونالدینیو و مسی. «رونالدینیو یک بازیکن خارق العاده است و اگر بهترین بازیکن در دنیا نباشد، یکی از بهترین هاست.»

اما مسی بهترین بازیکن میدان برای او بود. «مسی تیم را برای حمله به جلو هدایت می کرد، اگرچه مهمترین چیز این نیست که چه کسی بهترین بازی را انجام داد، بلکه این است که تیم در تمام بازی ها به خوبی بازی کند و پیروز میدان باشد.»

هوادار آرسنال

آنری تیم گذشته خود آرسنال را فراموش نکرده است، و تیم آرسن ونگر را زیر نظر دارد، تیمی که در گروه خود در برابر سویا، مثل بارسا جام قهرمانان اروپا را با برد سه بر صفر آغاز کرد. او گفت: «آرسنال فوتبال خوبی ارائه می دهد.»
«این زیباست که آن ها را با روحیه ی جنگندگی بالا می بینم. آن ها مطمئنا یکی از بهترین تیم ها در این فصل هستند. من همچنان به شدت هوادار آرسنال هستم.»
+ نوشته شده در  یکشنبه یکم مهر 1386ساعت 3 بعد از ظهر  توسط احسان  | 

رایکارد به رونالدینیو گفت:«تو باید پیشرفت کنی!»

مربی بارسا، فرانک رایکارد پافشاری کرد که رونالدینیو باید سریعا خود را به آمادگی برساند، اما هیچ شکی ندارد که بازیکن برزیلی توانایی بیشتری دارد تا بار دیگر خود را به بهترین فرم خود برساند. او رونالدینیو را تشویق کرد تا عکس العملش را در قبال وضعیت ضعیف اخیر خود نشان دهد، و به وضعیتی که توانایی آن را دارد باز گردد.

به هر حال، رایکارد به زمان وقت اضافه سختی های اخیر مرد برزیلی خود رسیده است. مربی اصرار دارد که رونالدینیو می تواند از این افت به حالت آماده خود بهبود پیدا کند و آن را، «همه ی بازیکنان باید تحمل کنند.» اکنون و هر بار که اتفاق بیفتد.


«اینجا هیچ مورد خاصی وجود ندارد. ما همگی با یکدیگر کار می کنیم و همه ی بازیکنان مهم هستند.» مربی هلندی ادامه داد.
«من پیشبینی می کنم که رونالدینیو به همان شرایطی که در سال های اخیر بوده باز می گردد. من دیدم که او می تواند بهبود یابد، من این را باور دارم. این یک مورد عمل و عکس العمل است، و بعضی اوقات این لازم است که اتفاق بیفتد. و زمانی که او عکس العملش را نشان دهد، او یک بازیکن فوق العاده می شود.»

«او باید ارزش خود را نشان دهد؛ با خشم، زیاده کاری یا مهربانی، او باید واکنش نشان دهد. اما هیچ شکی در توانایی او وجود ندارد؛ هیچکس نمی تواند آن را انکار کند.»
رونالدینیو تا اینجا در این فصل لالیگا تنها از روی ضربات آزاد به گل رسیده است و او یکی از عاملان اصلی در برد 3-0 در مقابل لیون در اواسط هفته نیز نبود، اما رایکارد اصرار دارد که او اعتماد خود را به بازیکن سابق پاریس سنت ژرمن سابق همچنان حفظ کرده است.

«او بسیار بسیار مهم است برای تیم.» رایکارد گفت: «او یکی از قوی ترین بازیکنان در دنیا است.» رایکارد ادامه صحبت هایش را با گفته های لیونل مسی که در باره ی تحسین مهاجم ملی برزیل بود ادامه داد.

تیری آنری دیگر بازیکن مستعد بارسا، اخیرا بعد از باقی ماندن در تیم فرانسه برای مقابله با اسکاتلند در انتخابیه یورو 2008، در شرایطی که از بازی محروم بود، در تیتر های روزنامه ها قرار گرفت.
رایکارد ادعا کرده است که این یک نقض قانون باشگاه نیست و، در نتیجه، او به بازیکن سابق آرسنال اجازه این کار را داد. او تاکید داشت: «او کاپیتان [تیم فرانسه] است، اگر چه محروم بود، بنابر این زمانی که او درخواست کرد که اگر می تواند بماند و به تمرینش ادامه دهد، من گفتم به او که مشکلی وجود ندارد، اگر او این کار را انجام دهد.»

در آخر، مربی به آخر هفته و بازی فشرده با سویا در نیوکمپ پرداخت. «این بازی بسیار، بسیار برای ما اهمیت دارد و من از بازیکنان می خواهم تا روحیه خود را آماده کنند.»
«[سویا] تیمی است که در آن همه با هم کار می کنند، به سختی دفاع می کنند و فشار های فوق العاده قوی زمانی که توپ را در دست دارند، اعمال می کنند. ما باید با صبر بازی کنیم و برای پیروزی باید در مقابل تلاش آن ها ایستادگی کنیم.»
+ نوشته شده در  یکشنبه یکم مهر 1386ساعت 3 بعد از ظهر  توسط احسان  | 

پویول به گروه بازگشت

كاپیتان تیم در جلسه تمرینی پنج شنبه صبح به همراه بقیه بازیكنان تمرین كرد. تمركز بر روی ریكاوری ماهیچه های خسته بود.

پنج شنبه صبح جو شادی در زمین تمرین لاماسیا حكم فرما بود. در یك سو همگی از نتیجه خوب برابر لیون راضی بودند و از سوی دیگر نیز كارلس پویول برای اولین بار بعد از مصدومیت جدی زانویش به گروه بازگشت.


پیشرفت محسوس

پویول پیش از سایرین حاضر شد و خودش را گرم كرد. وقتی دیگر بازیكنان جلسه را شروع كردند، او بلافاصله به آن ها پیوست و با تشویق های مكرر و بلند از او استقبال شد. بازیكنان دویدن و تمرین پاس انجام دادند و با بازی تمرینی جلسه را ادامه دادند. نشانه ها برای پویول خوب بودند, كسی كه به نظر می رسید پیشرفت محسوسی در ریكاوری از مصدومیت رباط زانوی راستش كه در ژوئن متحمل آن شد، داشته است.

تمرین سبك برای برندگان دیشب

بازیكنانی كه در بازی با المپیك لیون شركت كردند، جلسه سبكتری نسبت به سایرین را پشت سر گذاشتند و در بازی تمرینی شركت نكردند. گرچه آنری و آبیدال برای تمرین پاس راحت در تمرین باقی ماندند.

پنج به پنج

بازی تمرینی بین دو تیم پنج نفره برگزار شد: پویول, جیو, سیلوینیو, ازكوئه رو و مربی دروازبانان خوان كارلوس اونزو برابر تورام, بوخان, اینیستا, خورخه را و گوجانسن. مهاجم ایسلندی برخورد سنگینی داشت و پزشكان به او توصیه كردند كه شركتش در این بازی را متوقف كند تا از پیش آمدن مشكل بیشتر جلوگیری شود.

لوئیس فرناندز تمرین را دنبال كرد

مربی سابق تیم ملی فرانسه و بتیس، لوئیس فرناندز در جلسه تمرینی حضور داشت. او درباره جلسه تمرینی برای ایستگاه تلویزیونی نظر می داد.
+ نوشته شده در  یکشنبه یکم مهر 1386ساعت 2 بعد از ظهر  توسط احسان  | 

مسی پاهایش را روی زمین نگه می دارد! (از بلند پروازی اجتناب می کند.)

بعد از درخشش در بازی چهارشنبه شب، ستاره ی بارسا لیو مسی از پذیرفتن مدال تقدیر بر گردنش اجتناب کرد و دیروز به خبرنگاران در نیو کمپ تاکید کرد: «من هنوز به عنوان یک بازیکن در حال پیشرفت هستم و تنها یکی از بازیکنان تیم هستم.»

لیو توضیح داد که موقعیت های تیم یسیار مهم تر از موقعیت های فردی است و زمانی که درباره ی شانش او برای گرفتن توپ طلایی امسال پرسیدند، احساس خود را به وضوح بیان کرد: «من در این باره حتی فکر هم نمی کنم، این جزو برنامه ی من نیست. تنها چیزی که من می خواهم بهترین ها برای بارسا است.»


پیروزی مهم برای طرفداران

پیروزی چهارشنبه شب در مقابل لیون موضوع اصلی بحث در مصاحبه مطبوعاتی بود و مسی تاکید کرد: «نتیجه اهمیت خاصی برای طرفداران داشت، از آنجایی که ما شاید اخیرا نمایش های خوبی را نداشتیم، آن شب نشان داد که ما در حقیقت در راه درستی قرار داریم. اگر تیم هماهنگ باشد و ما به خودمان اطمینان داشته باشیم، دیگر شکی وجود نخواهد داشت که ما می توانیم در مقابل هر تیمی پیروز باشیم.»

رونالدینیو، بهترین در دنیا

رونالدینیو در دو بازی اخیر تعویض شده است، اما مسی دلیل این را ضعف ستاره ی برزیلی نمی داند: «او هنوز بهترین بازیکن جهان است و بازیکن کلیدی برای تیم. هیچ بازیکنی از اینکه تعویض شود، لذت نمی برد و من عکس العمل او را درک میکنم.» مسی تصدیق کرد: «تیم طبیعتا زمانی که او آماده است، بهتر بازی می کند، او به ما تحرک بسیار زیادی می بخشد.»

ترسی درباره احتمال مصدومیت وجود ندارد

مسی یکی از بازیکنانی بود که بیشترین خطا ها در زمین بر روی او اتفاق افتاد، اما او ترسی درباره مصدومیت احتمالی ندارد: «من تنها باید بازی کنم و ترسی در این باره نداشته باشم. من الان احساس خوبی دارم و این کار مربی است که از من مراقبت کند.»
+ نوشته شده در  یکشنبه یکم مهر 1386ساعت 2 بعد از ظهر  توسط احسان  | 

رایکارد: «هواداران یک کمک بزرگ بودند.»

فرانک رایکارد از هواداران به خاطر حمایتی که از تیم، در مقابل لیون کردند، تشکر کرد و برای توضیح آن، اتحاد میان هواداران و بازیکنان، و چیز هایی که او قبل از بازی به آن اشاره کرده بود را یادآور شد.

در آخرین کنفرانس مطبوعاتی که قبل از بازی برگزار شد، فرانک رایکارد به هواداران گفت که از صمیم قلب تیم را حمایت کنند و این دقیقا چیزی است که او بعد از بازی گفت: «خوشحالم که تیم خوب بازی کرد و هواداران تیم را حمایت کردند. چیزی که ما احتیاج داریم، یک درک متقابل بین هواداران و تیم است.»


تمجید و تحسین بازیکنان

رایکارد چیزهای خوب زیادی درباره کیفیت و کارایی برای گفتن داشت: «آنها در قالب یک تیم بازی کردند و ما باید به تک تک آنان تبریک بگوییم، این کسی را هم که تعویض شد شامل می شود.» – منظور رونالدینیو است - کسی که در دقیقه ی 65 به بیرون رفت.

آغاز به کار برای بویان و جیوانی

بویان و جیوانی برای اولین بار طعم بازی اروپایی را چشیدند و رایکارد یک قسمت از کنفرانس مطبوعاتی را به تعریف از کیفیت بازی آنان اختصاص داد: «جیوانی از قبل نشان داده که می تواند در هر لحظه ای به تیم کمک کند. او یک بازیکن فوق العاده است، و جوان، او سخت تمرین می کند و خطرناک است. او حتی می توانست در ترکیب آغازین جای بگیرد.»

بویان کرکیچ جوان ترین بازیکن بارسا در یک بازی اروپایی بود: «او یک بازیکن با استعداد و با کیفیت دیگر است.» در اشاره به هم بویان و هم جیوانی، او گفت: «این برای آنان مهم است که تمرین کنند و هر وقت ممکن بود، در تیم اصلی شرکت کنند.»

لاپورتا: «تیم شور انگیز و پر هیجان بود.»

خوان لاپورتا در مورد برد سه بر صفر در برابر لیون می گوید: «ما باید به همه ی بازیکنان، به تیم و به مربی تبریک بگوییم. آن ها خوب بازی کردند، سخت جنگیدند و بردند.» رئیس باشگاه همچنین از فرانک رایکارد تعریف می کند و یک اشاره ویژه به صحبت های قبل از بازی مربی می کند که درباره ی اتحاد بود. «اینجا همه با هم می بریم و همه با هم می بازیم. که هواداران، اعضای تیم، بازیکنان، مربیان و رؤسای تیم را شامل می شود. اتحاد خیلی مهم است.»

لاپورتا همچنین درباره ی آنری صحبت کرد، کسی که اولین گلش را برای بارسا در نیوکمپ به ثمر رساند: «او به این گل احتیاج داشت و من به خاطر او خیلی خوشحالم.»
اما رئیس باشگاه صمیمانه ترین حرف هایش رابرای تلاش تیم نگه داشت: «تیم شور انگیز و پر هیجان بود.» او متذکر شد حالا زمانی است که باید بر روی بازی شنبه در برابر سویا تمرکز کنیم.
+ نوشته شده در  یکشنبه یکم مهر 1386ساعت 2 بعد از ظهر  توسط احسان  | 

آنری در عبور بارسا از لیون، حساب گلزنی اش را گشود!

تیری آنری اولین گل رسمی خودش را برای بارسلونا در حالی که مدافعان المپیک لیون او را مهار نکرده بودند، به آسانی در نیوکمپ و در عصر چهار شنبه به ثمر رساند. بعد از کلرک (مدافع لیون) که در آغاز بازی به تیم خودی گل زد و لیونل مسی دومی را اضافه کرد، مرد فرانسوی آخرین تلاش خود را در شب و در وقت اضافه ی نیمه ی دوم به سرانجام رساند.

این یک شروع قاظعانه در جام اروپایی برای آبی و اناری ها بود، که می بایست با یک حریف که با قصد دفاع با نفرت زیاد آمده بود، حتی بعد از این که عقب افتادند، مبارزه می کرد.


جو خیلی سنگینی بر ورزشگاه حاکم بود و این ناامید کننده بود که هوادارانی را ببینی که نتیجه را بیشتر از استعداد حمله آن ها پیشبینی نکنند و این به جای این که تلاش و خنثی کردن حریف را انتخاب کنند، برای تیم میزبان سخت تر بود.
صحنه های آغازین مطمئنا از سوی دو تیم زیرکانه دنبال می شد و هر دو طرف به دنبال آزمایش یکدیگر بودند. این زود آشکار شد که بارسایی ها اگر می خواستند که دفاع عقب لیون را مغلوب کنند، باید به دنبال راه نفوذ می گشتند.

دکو اولین شوت را روانه ی دروازه کرد به طوری که با نوک پا ضربه ی موج داری را زد، اما رمی ورکوتره به خوبی واکنش نشان داد و تلاش دکو را بی ثمر کرد. سپس رونالدینیو شانس خود را با یک ضربه ی آزاد امتحان کرد اما این حرکت بازیکن میزبان هم به سرانجام نرسید.
این حرکات کوچک ضعف های لیون را آشکار نکرد و این شانس امتحان کردن ها برای نفوذ در آخر 20 دقیقه به طول انجامید.

مسی یک کرنر کوتاه در سمت چپ دریافت کرد و پس از رد و بدل یک پاس با رونالدینیو حرکت سریعی را به داخل محوطه جریمه انجام داد و یک سانتر کوتاه کرد و کلرک توپ را به اشتباه به داخل دروازه خودی هدایت کرد و یک گل به خودی به ثمر رساند. دفاع مطلق سرگردان به نظر می رسید اما بازی به چیز هایی احتیاج داشت تا آن را پر هیجان کنند و لیون را امیدوار می کرد تا به دنبال تساوی باشد و این به میزبان برتری کامل می بخشید.

هیچ چیز قبل از اتفاق بزرگ رخ نداد، اگر چه تک لحظه هایی از بازی جذاب وجود داشت. تا این که کلرک از یک حرکت غیر قابل مهار جلوگیری کرد و اجازه نداد که به گل بیانجامد. زدن یک گل به خودی مدافع را بر آن داشت تا به دنبال جبران باشد. رونالدینیو توپ را به پشت دفاع لیون ارسال کرد، جایی که مسی منتظر بود و توپ را دریافت کرد و با یک سر توپ زدن رماتیو بادمر را از پیش رو برداشت و یک ضربه به سمت دروازه زد که دروازبان را هم مغلوب کرده بود و فقط کلرک بود که به سرعت برگشت و بدن خود را به جلوی توپ انداخت و از گل جلوگیری کرد.

بعد از این اتفاق لیون تغییر کوچکی کرد، اما بارسا از کمبود مالکیت لیون بهره برد و بهترین موقعیت های گل را بدست آورد.
با وجود این، رایکارد به طور واضح از همکاری و هماهنگی مهاجمانش ناراضی بود، به طوری که رونالدینیو را تعویض کرد، هواداران از این کار راضی نبودند به طوری که نیوکمپ ناامید شد. وارد شدن آندرس اینیستا تا حدی تیم را پر انرژی تر کرد و این تعویض گل دوم را پیریزی کرد، به طوری که او پاس دکو را دریافت کرد و بعد مسی را آزاد پیدا کرد و به او پاس داد. سپس مسی از روی خط محوطه جریمه توپ را به گوشه ی دروازه و زاویه ی مخالف هدایت کرد و به این ترتیب در 9 دقیقه به پایان بازی گل دوم به ثمر رسید.

در دقایق پایانی شانس های گل خوبی دیده نمی شد تا وقتی که دقیقه ی آخر سر رسید، زمانی که جیوانی دوس سانتوس و بوخان کرکیچ به بازی آمده بودند تا برای نخستین بار در جام قهرمانان اروپا بازی کنند.
دوس سانتوس فرار کرد تا به پاس جیانلوکا زامبروتا برسد، به طوری که تکل آنتونی روییره را پشت سر گذاشت. این جوان مکزیکی به داخل محوطه ی جریمه حرکت کرد و قبل از این که شوت بزند، سر توپ زد و مدافع حریف را جا گذاشت. ورکوتره شوت جیوانی را برگرداند ولی آنری برای ریباند توپ سریع ترین بود و اولین گل رسمی خود را برای آبی و اناری ها به ثمر رساند و خوشحالی و آسایش خاطر در وجود مرد فرانسوی موج می زد.
+ نوشته شده در  یکشنبه یکم مهر 1386ساعت 2 بعد از ظهر  توسط احسان  |